Pierwszy trening Pelikana

Piłkarze Pelikana Łowicz mają za sobą pierwsze treningi w 2018 roku. Z drużyną trenuje już nowy nabytek „Ptaków” Daniel Dybiec, a także trzech testowanych zawodników.

Pierwsze zajęcia odbyły się w poniedziałek (8 stycznia) na boisku OSiR nr 1 w Łowiczu. Trener Marcin Płuska miał do dyspozycji 18 zawodników, w tym trzech graczy testowanych. Są nimi 20-letni bramkarz Konrad Reszka, 19-letni napastnik Tomasz Saliński (obaj z Widzewa) oraz 19-letni obrońca Damian Ścibiorek z czwartoligowego LKS Kwiatkowice.”Wszyscy trzej będą z nami trenować do pierwszego meczu sparingowego z Lechią Tomaszów Mazowiecki, który odbędzie się 20 stycznia. Później podejmiemy decyzję co do ich dalszych losów” – mówi szkoleniowiec „Ptaków”. Trener Płuska ma nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie mógł przyjrzeć się kilku innym nowym zawodnikom.                                                                                                         

Do zespołu dołączył pierwszy nowy nabytek Pelikana. To Daniel Dybiec, 27-letni stoper występujący ostatnio w drugoligowym Zniczu Pruszków. Rosły zawodnik (188 cm wzrostu) ma być poważnym wzmocnieniem łowickiej linii defensywy.                               

Z klubem ze Starzyńskiego rozstało się za to pięciu zawodników: Daniel Ciechański, Mateusz Jagiełło, Marcin Budnik, Fabian Woźniak i Daniel Malina. Z Pelikana odejdzie prawdopodobnie również Przemysław Bella.                                                 

Przygotowania do rundy wiosennej z kolegami z drużyny rozpoczął rekonwalescent Bartosz Broniarek. Defensor „biało-zielonych” w ostatnich miesiącach zmagał się z kontuzją. Z powodu urazu w pierwszym treningu nie ćwiczył Bartosz Bujalski.             

Do zmian doszło również w sztabie szkoleniowym . W klubie nie pracuje już drugi trener Robert Szwarc oraz odpowiedzialny za przygotowanie bramkarzy Michał Macek, którego zastąpił były bramkarz Pelikana Robert Nowogórski.                                  Pierwszy sparing zaplanowano na 20 stycznia. Zespół zmierzy się z Lechią, a spotkanie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim lub w Poddębicach.     

W kolejnych meczach rywalami biało-zielonych będą: Polonia Środa Wielkopolska (27 stycznia), Mszczonowianka Mszczonów (3 lutego), Ner Poddębice (10 lutego), Górnik Konin (17 lutego) oraz KS Sand-Bus Kutno i Unia Skierniewice (oba spotkania 24 lutego).

Pierwszy mecz o punkty łowiczanie rozegrają 4 marca. W zaległym spotkaniu 14. kolejki Pelikan podejmie na własnym boisku MKS Ełk.

za: www.lowicz24.eu