Cenne zwycięstwo w Łomży

Pelikan Łowicz pokonał dziś (3 listopada) na wyjeździe ŁKS Łomża 2:1 (2:0) w meczu 15. kolejki III ligi.

Ostatni raz biało-zieloni zgarnęli całą pulę 22 września, w domowym starciu z Bronią Radom (2:0). W pięciu kolejnych spotkaniach podopieczni trenera Łukasza Chmielewskiego zanotowali trzy remisy i dwie porażki.

W sobotnie popołudnie łowiczanie zmierzyli się na wyjeździe z ŁKS Łomża. Ełkaesiacy z dorobkiem sześciu punktów zamykają ligową tabelę, choć opiekun Pelikana przed meczem przestrzegał, aby nie lekceważyć rywala.

Przyjezdni już do przerwy prowadzili różnicą dwóch bramek. W 38. minucie wynik meczu otworzył Sebastian Czapa. Pomocnik „Ptaków” wypuścił sobie piłkę wbiegając w pole karne rywali i zostawiając w tyle rywali. 24-latek płaskim uderzeniem umieścił futbolówkę przy bliższym słupku.

W jednej z ostatnich akcji pierwszej części meczu goście podwyższyli prowadzenie. Sebastian Szerszeń przyjął piłkę tyłem do bramki, sprytnie obrócił się i kropnął na bramkę rywali. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Gospodarze odpowiedzieli jedynie trafieniem Rafała Maćkowskiego w 80. minucie. 20-latek pokonał Mateusza Wlazłowskiego w sytuacji sam na sam.

W przyszłą niedzielę (11 listopada) łowiczanie podejmą u siebie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Będzie to ostatni mecz rundy jesiennej w Łowiczu. 17 listopada zmierzą się jeszcze na wyjeździe z Huraganem Morąg.

ŁKS Łomża – Pelikan Łowicz 1:2 (0:2)
Rafał Maćkowski 80 – Sebastian Czapa 38, Sebastian Szerszeń 45

Pelikan: Mateusz Wlazłowski – Stanisław Ławcewicz-Musialik, Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek, Kacper Kaczorowski – Dawid Kieplin (89 Damian Kozieł), Sebastian Czapa, Michał Dobkowski (82 Bartosz Bujalski), Krystian Stolarczyk, Michał Adamczyk (85 Kamil Nowicki) – Sebastian Szerszeń (68 Damian Szczepański).
Żółte kartki: Krystian Stolarczyk, Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek, Mateusz Wlazłowski, Kamil Nowicki (Pelikan).