Czekamy na nowy budynek zaplecza stadionu przy ul. Starzyńskiego!

Już w przyszłym roku rozpocznie się budowa budynku zaplecza stadionu piłkarskiego przy ul. Starzyńskiego, gdzie swoje mecze rozgrywa trzecioligowy Pelikan Łowicz.

 

Miejska inwestycja będzie realizowana w latach 2019-2020, a władze Łowicza planują przeznaczyć na nią 4 miliony złotych. W tym roku przygotowano projekt nowego budynku klubowego Pelikana, a już w przyszłym roku powinny rozpocząć się prace budowlane.

– To będzie ładny, przestronny dwukondygnacyjny budynek – mówi Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji i remontów w łowickim ratuszu. Obiekt będzie miał 36 metrów długości i 15 metrów szerokości. Zostanie wybudowany za bramką od strony ul. Starzyńskiego, w odległości około siedmiu metrów od ogrodzenia boiska. Zdaniem urzędnika przetarg na prace budowlane mógłby zostać ogłoszony wiosną.

Na parterze znajdą się szatnie dla gospodarzy i gości o powierzchni 36 i 39 mkw wraz z natryskami. Szatnie będą na tyle przestronne, że będzie można je podzielić na dwie mniejsze sale dzięki przesuwnej ścianie. Na parterze swoją szatnię będą mieli również sędziowie. Znajdą się tu ponadto pomieszczenia odnowy biologicznej, gospodarcze, biurowe i kontroli antydopingowej, jadalnia, węzeł cieplny. Na piętro wejdziemy schodami lub wjedziemy windą.

Do nowego budynku miałaby też przenieść się klubowa kasa. Obecnie bilety przed meczem można kupić w przyczepie przy jednej ze stadionowych bram.

Największym pomieszczeniem na piętrze będzie sala konferencyjna o powierzchni około 78 mkw. Niemal naprzeciwko zaprojektowano siłownię, która ma mieć powierzchnię około 48 mkw. Są też cztery pomieszczenia biurowo-gabinetowe, dwa biurowe, zaplecze kuchenne, pralnia i suszarnia z magazynem strojów, salka dla spikera oraz tzw. pomieszczenie dowodzenia dla ochrony i policji. Na obu kondygnacjach będą toalety męskie i damskie.

Co ciekawe, z sali konferencyjnej będzie można wyjść na balkon z widokiem na boisko. Na piętrze zaprojektowano też zadaszoną trybunę, na której będzie mogło zasiąść 48 osób.