Dotkliwa porażka rezerw Pelikana

W meczu 3. kolejki grupy łódzkiej IV ligi Pelikan II Łowicz przegrał na wyjeździe z Orkanem Buczek 1:6 (0:1). Po trzech seriach łowiczanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Spotkanie odbyło się w środę (22 sierpnia) w Buczku. Gospodarze zaaplikowali biało-zielonym aż sześć goli. Do przerwy Orkan prowadził 1:0, a kilka minut po wznowieniu gry stan meczu wyrównał Michał Świdrowski, który wykorzystał rzut karny. Niestety później do siatki trafiali już tylko rywale.

– Wynik spotkania stanowczo za duży. W momencie straty drugiej bramki staraliśmy się za wszelką cenę odmienić losy meczu, przez co się odsłoniliśmy i nadziewaliśmy na groźne kontry gospodarzy. Praktycznie każde uderzenie w ostatnim fragmencie meczu kończyło się bramką – podsumował grający trener „Ptaków” Piotr Gawlik.

W najbliższą niedzielę (26 sierpnia) rezerwy Pelikana podejmą u siebie Wartę Działoszyn, która również czeka na pierwsze ligowe punkty w tym sezonie. Początek meczu o godzinie 17.

Orkan Buczek – Pelikan II Łowicz 6:1 (1:0)
Piotr Burski 13 i 73, Grzegorz Kowalski 60, Michał Lewandowski 69, Mateusz Wroński 82, Dawid Tomczyk 90+2 – Michał Świdrowski 48 (rzut karny)

Pelikan II: Rutkowski – Kozieł, Gawlik, Górowski, Rześny, Papuga (69 Musialik), Perizhok, Matyjas (72 Guzek), Dąbrowski (77 Sekuła), Haczykowski (65 Balik), Świdrowski.