Drugi zespół bez formy. Porażka z Borutą

Trwa fatalna passa Pelikana II Łowicz. Drużyna Piotra Gawlika przegrała piąty mecz z rzędu. Tym razem łowiczanie ulegli Borucie Zgierz 0:2 (0:1).

Łowiczanie już od miesiąca nie potrafią zdobyć choćby punktu w rozgrywkach łódzkiej IV ligi. Po sensacyjnej wygranej w 7. kolejce z KS Kutno 2:1, biało-zieloni przegrali pięć spotkań z rzędu. W ostatnią sobotę (13 października) ulegli na wyjeździe Borucie Zgierz 0:2. Przed tym meczem zgierzanie mieli na swoim koncie zaledwie dwa punkty.

Gospodarze wygrali po dwóch bramkach Patryka Pietrasiaka. Pelikan II przez prawie pół godziny grał w osłabieniu, po tym jak Adrian Musialik w 56. minucie obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Po dwunastu seriach gier biało-zieloni zajmują czternaste miejsce z dorobkiem 10 punktów.

W najbliższy weekend zespół Piotra Gawlika pauzuje. Kolejnym rywalem rezerw Pelikana będą Zjednoczeni Stryków. Mecz odbędzie się 27 października w Strykowie.

Boruta Zgierz – Pelikan II Łowicz 2:0 (1:0)
Patryk Pietrasiak 10 i 58

Pelikan II: Zimny – Gawlik, Rześny, Stolarczyk, Fabijański (66 K. Rutkowski), Świdrowski, Matyjas (72 Wudkiewicz), Balik, Haczykowski (60 Kochanek), Musialik, Papuga (60 Pytkowski, 88 Wójcik).
Żółte kartki: Musialik – dwie.
Czerwona kartka: Musialik.