Kolejny remis w sparingu

W przedostatnim sprawdzianie przed startem rundy wiosennej III ligi Pelikan Łowicz zremisował z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2:2 (1:1).

Spotkanie odbyło się dzisiaj (2 marca) na boisku w podłowickiej Wygodzie.

Biało-zieloni już w 2. minucie meczu stracili gola. Wyrównał w 25. minucie Damian Szczepański, który wykorzystał podanie testowanego młodzieżowca Macieja Chmielewskiego. Kolejne dwie bramki padły w końcówce spotkania. Najpierw w 81. minucie Sebastian Czapa wykorzystał rzut karny po faulu na Kamilu Nowickim. Pięć minut później grodziszczanie wyrównali po rzucie rożnym.

– To był bardzo pożyteczny sparing. Dobra pogoda, dobre boisko. Wydaje się, że wynik jest sprawiedliwy. Gra była wyrównana, oba zespoły stworzyły bardzo dobre widowisko – ocenia trener Pelikana Łukasz Chmielewski. Szkoleniowiec chwali drużynę przyjezdną. – To był bardzo wymagający przeciwnik, lider silnej mazowieckiej IV ligi południowej. Wszystko na to wskazuje, że za rok się spotkamy w III lidze.

Do formy fizycznej wracają rekonwalescenci Robert Kowalczyk, Sebastian Czapa i Krystian Stolarczyk. – Cała trójka nie mogła dziś zagrać w pełnym wymiarze, mimo tego, że do ligi pozostały już tylko dwa tygodnie. Musieliśmy też łatać dziury, bo nie było dzisiaj Grzegorza Wawrzyńskiego, który w tym tygodniu skręcił kostkę – dodaje Chmielewski. Na domiar złego z powodu urazów boisko w Wygodzie przedwcześnie opuścili Michał Wrzesiński i Dawid Kieplin.

Jak mówi opiekun łowickiego trzecioligowca, sparing z Pogonią był kolejną okazją do prób i testów. – Trochę inaczej wyobrażałem sobie pracę w tym okresie przygotowań. Liczyłem, że większość zawodników będzie mogła już zagrać cały mecz i wszyscy będą zdrowi. Cóż, jest jak jest. Dlatego był to pożyteczny sparing, ktoś się odbudował, ktoś złapał kolejne minuty, a jeszcze inny sprawdził się na nowej pozycji – przyznaje.

Za tydzień w ostatnim sprawdzianie przed rundą wiosenną biało-zieloni zmierzą się z Wisłą II Płock. 16 marca w Ełku łowiczanie zagrają pierwszy w tym roku mecz o punkty. Ich rywalem będzie miejscowy Mazur.

Pelikan Łowicz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:2 (1:1)
Damian Szczepański 25, Sebastian Czapa 81 (rzut karny) – Patryk Szymański 2, Maciej Pieczyński 86

Pelikan: Patryk Orzeł (46 Mateusz Wlazłowski) – Kacper Kaczorowski, Krystian Stolarczyk (65 Michał Adamczyk), Bartosz Broniarek, Michał Żółtowski (75 Kuba Jóźwiak) – Dawid Kieplin (60 Damian Kozieł), Krystian Mycka, Maciej Kaczorowski (65 Filip Bućko), Michał Wrzesiński (55 Kamil Nowicki) – Damian Szczepański (75 Michał Fabijański), Robert Kowalczyk (46 Sebastian Czapa).