Komplet punktów w Wasilkowie

W meczu drugiej kolejki 3 Ligi Pelikan Łowicz pokonał na wyjeździe KS Wasilków 3:1(0:0). Bramki dwa Łowiczan strzelili Piotr Piekarski oraz dwie Krystian Białas.

To bardzo ważne trzy punkty, po to jechaliśmy. Graliśmy na bardzo ciężkim boisku, które właściwie nie nadawało się do grania. Ale zdobyliśmy te trzy punkty w dobrym stylu. Mieliśmy dużo sytuacji i szkoda, że w pierwszej połowie więcej nie strzeliliśmy, musimy jeszcze więcej pracować nad skutecznością, tak jak w tym tygodniu. Szybka bramka w drugiej połowie, widać było, że chłopaki chcą dowieźć to zwycięstwo do końca, za co im dziękuje i gratuluję, bo zostawili dużo zdrowia na boisku. Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, prowadziliśmy grę, stworzyliśmy dużo sytuacji, dużo było dośrodkowań z bocznych sektorów i to co trenowaliśmy, poprzeczki. Szkoda, ze zabrakło trochę wcześniej tej bramki, ale najważniejsze, że zmiany zadziałały. Z tego się cieszymy. Chłopaki wykonali dużo dobrej roboty, to był naprawdę ładny mecz – skomentował Mykola Dremluk, trener Pelikana.

KS Wasilków – KS Pelikan Łowicz 1:3 (0:0); br.: Maciej Zieniewicz (87) – Piotr Piekarski (47 karny) i Krystian Białas 2 (86 i 90+2).
Pelikan: Patryk Orzeł – Krystian Mycka, Grzegorz Wawrzyński, Piotr Tkacz, Maciej Wyszogrodzki – Patryk Pomianowski, Piotr Piekarski – Kuba Wardzyński, Filip Kowalczyk (70 Kuba Jóźwiak), Tomasz Kolus (46 Dawid Kieplin) – Michał Żółtowski (82 Krystian Białas).
Sędziował: Dawid Wiśniewski (Dobre Miasto). Żółte kartki: Piotr Dąbrowski i Wojciech Nasuto – obaj Wasilków oraz Dawid Kieplin (1) i Kuba Wardzyński (2) – obaj Pelikan.