Na inaugurację remis z wiceliderem

W pierwszym meczu rundy wiosennej piłkarze czwartoligowego Pelikana II Łowicz zremisowali z Termami Nerem Poddębice 2:2.

Spotkanie odbyło się wczoraj (24 marca) na sztucznej murawie stadionu OSiR nr 1 w Łowiczu.

Gospodarze nie byli faworytem tego pojedynku, ale kapitalnie rozpoczęli mecz. Już w 4. minucie na listę strzelców wpisał się Przemysław Górowski, który wykorzystał centrę z rzutu wolnego. Nieco ponad 10 minut później było już 2:0, a bramkarza gości pokonał Michał Świdrowski.

Poddębiczanie szybko zdobyli jednak kontaktową bramkę. W 18. minucie piłkę do siatki Pelikana posłał Dawid Przezak. Ten sam zawodnik uratował punkt dla wicelidera, zdobywając w 79. minucie drugą bramkę.

– Zawsze pierwszy mecz o punkty ligowe to wielka niewiadoma. Przed spotkaniem remis bralibyśmy w ciemno, natomiast po meczu pozostał mały niedosyt. Prowadziliśmy 2:0 oraz stworzyliśmy sobie jeszcze 2-3 dogodne sytuacje, aby podwyższyć wynik na 3:1 – relacjonuje Piotr Gawlik, grający trener biało-zielonych.

– Trzeba pochwalić cały zespół za to, że nie przestraszył się faworyta, dla którego głównym celem jest awans do III ligi oraz za walkę i nieustępliwość do ostatniego gwizdka sędziego – dodaje opiekun rezerw.

Pelikan II Łowicz – LKS Termy Ner Poddębice 2:2 (2:0)
Górowski 4, Michał Świdrowski 15 – Dawid Przezak 18, 79

Pelikan II: Orzeł – Gawlik, Górowski (85 Janik), Woliński, Haczykowski, Perizhok, Krzeszewski (84 D. Nasalski), Panek (82 Musialik), Fabijański, Świdrowski, Rześny.