Okachi zawodnikiem Pelikana

Princewill Okachi został nowym zawodnikiem trzecioligowego Pelikana Łowicz. To trzeci i jednocześnie ostatni piłkarz, który w zimowym okienku transferowym dołączył do zespołu Marcina Płuski.

 

Nigeryjczyk złożył podpis pod kontraktem dzisiaj (14 lutego) w siedzibie klubu ze Starzyńskiego. Umowa ze środkowym pomocnikiem będzie obowiązywała do końca sezonu.

– Negocjacje były łatwe – mówi prezes Pelikana Zbigniew Czerbniak. – Princewill chce się pokazać, ostatnio grał w IV lidze po kontuzji, ale ma na swoim koncie również występy w Ekstraklasie – dodaje sternik trzecioligowca z Łowicza.

Okachi trafił na europejskie boiska wiosną 2008 roku jako siedemnastolatek. Grał kolejno w drużynach juniorów FC Midtjylland i Vejle BK (Dania), a następnie zaliczył krótki epizod w maltańskim Dingli Swallows FC.

W sezonie 2011/2012 został zawodnikiem Widzewa Łódź, występującego wówczas w Ekstraklasie. W klubie z al. Piłsudskiego spędził trzy sezony na najwyższym szczeblu rozgrywek, po czym przeniósł się do APS Panthrakikós (Grecja).

Nigeryjczyk powrócił do Polski trzy lata temu. Znów trafił do Widzewa, który po odejściu Sylwestra Cacka rozpoczął rozgrywki w IV lidze. Trenerem łodzian był wówczas Marcin Płuska, z którym Okachi będzie teraz pracował w Łowiczu.

Jesienią nowy nabytek „Ptaków” występował w czwartoligowej Stali Niewiadów. Okachi w czerwcu skończy 27 lat.