Pelikan kończy sezon. Porażka rezerw na pożegnanie

Pelikan Łowicz rozegra dziś (16 czerwca) ostatni mecz w sezonie. W tygodniu sezon zakończył już drugi zespół „Ptaków”, występujący w grupie łódzkiej IV ligi.

Trzecioligowiec z Łowicza zakończy sezon spotkaniem z piątym Huraganem Morąg. Mecz odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Starzyńskiego. Wszystkie pojedynki ostatniej kolejki rozpoczną się o godzinie 17.

Najciekawiej będzie w Ostródzie, gdzie walczący o awans Widzew Łódź zmierzy się z Sokołem Ostróda, który bije się o pozostanie w gronie trzecioligowców. Na potknięcie RTS liczy Lechia Tomaszów Mazowiecki, która ma tyle samo punktów co łodzianie. Drużyna Bogdana Jóźwiaka podejmie u siebie inny zespół walczący o utrzymanie, MKS Ełk.

We wtorek (12 czerwca), w ostatnim meczu sezonu, drugi zespół Pelikana przegrał na wyjeździe z KS Kutno 0:2.

– Pierwsza połowa meczu zdecydowanie dla nas, a mimo to przegrywaliśmy do przerwy dwoma bramkami po błędach indywidualnych. W pierwszym kwadransie spotkania tworzyliśmy sobie trzy dobre sytuacje, niestety nie byliśmy w stanie trafić do siatki gospodarzy. Po przerwie na murawie zameldowali się juniorzy, którym przyglądaliśmy się pod kątem nowego sezonu – relacjonuje trener Piotr Gawlik.

Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za udany sezon, pracę wykonaną na treningach i meczach oraz życzyć dalszych postępów w piłce nożnej – dodaje szkoleniowiec czwartoligowca.

Pelikan II Łowicz zakończył rozgrywki w grupie łódzkiej IV ligi na dziesiątym miejscu.

KS Kutno – Pelikan II Łowicz 2:0 (2:0)
Maciej Kowalczyk 21, Mariusz Jakubowski 32

Pelikan II: Zimny – Wudkiewicz (46 Brzozowski), D. Nasalski, Woliński (75 Zimowski), Rześny, Perizhok (72 M. Sekuła), Dąbrowski (65 Bogusz), Balik (55 Guzek), Haczykowski, Musialik (79 Kochanek), Świdrowski (80 Rosa).