Pelikan lepszy od Ruchu

W meczu 10 kolejki III ligi biało-zieloni pokonali na wyjeździe drużynę Ruchu Wysokie Mazowieckie 0:3(0:2). 
To drugie zwycięstwo Pelikana z rzędu. Obecnie nasi zawodnicy zajmują 6 miejsce w ligowej tabeli, a już w najbliższą niedzielę zmierzą się na własnym stadionie z RKS Radomsko.

Cieszymy się ze zwycięstwa i choć można było więcej zdobyć, najważniejsze są zdobyte trzy punkty i „zero z tyłu”. Wracamy z tym, po co przyjechaliśmy, czyli z trzema punktami. Nad podejmowaniem decyzji jeszcze będziemy pracować, bo można było niektóre sytuacje lepiej wgrać i podwyższyć wynik, ale mam nadzieję, że chłopaki zostawili to na mecz z Radomskiem, który zagramy za tydzień. Jesteśmy zadowoleni. Najważniejsze, że zakończyliśmy mecz bez żadnych kontuzji, przy tych ograniczeniach kadrowych, które nas ostatnio spotykają, bo nie możemy nawet dwóch meczów pod rząd zagrać tym samym składem. Przy swoich dylematach kadrowych uważam, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Nie strzeliliśmy karnego, bo gdyby to się udało, to lepiej by nam się grało, ale odpowiednio dobra była na to reakcja chłopaków – skomentował Mykola Dremliuk, trener KS Pelikan Łowicz. 

MKS Ruch Wysokie Mazowieckie – KS Pelikan Łowicz 0:3 (0:2); br.: Kuba Wardzynski (37), Maciej Wyszogrodzki (43) i Krystian Białas (57).
Pelikan: Eryk Niemira – Maciej Wyszogrodzki, Krystian Mycka, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski – Filip Kowalczyk, Piotr Piekarski, Kuba Wardzyński (78 Patryk Papuga), Tomasz Kolus (60 Kuba Jóźwiak) – Dawid Kieplin (78 Damian Kozieł), Krystian Białas (68 Krystian Kruk).