Pelikan liderem po trzech kolejkach III ligi

Pelikan Łowicz w 3. kolejce grupy pierwszej III ligi pokonał na własnym stadionie Legię II Warszawa 3:1 (1:1). Biało-zieloni awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Niedzielny (19 sierpnia) mecz nie ułożył się po myśli łowiczan. Już w 3. minucie drugi zespół stołecznej Legii objął prowadzenie po golu Bartosza Brodzińskiego. Biało-zieloni szybko wyrównali. W 13. minucie bramkę na 1:1 zdobył Kamil Nowicki. Nowy nabytek „Ptaków” wykorzystał podanie Kacpra Kaczorowskiego z bocznego sektora boiska i strzałem z woleja pokonał bramkarza gości.

Od 27. minuty legioniści grali w osłabieniu, po tym jak dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwony kartonik, obejrzał Mateusz Borodenko. Oba zespoły schodziły do szatni przy wyniku 1:1.

Kilka minut po zmianie stron miejscowi zdobyli drugą bramkę. Na listę strzelców w 51. minucie wpisał się Michał Dobkowski. Wynik meczu 20 minut później ustalił rezerwowy Michał Adamczyk, który głową skierował piłkę do siatki. Asystował mu Kaczorowski.

W następnej kolejce drużyna Łukasza Chmielewskiego zmierzy się na wyjeździe z wicemistrzem III ligi ubiegłego sezonu, Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Pelikan Łowicz – Legia II Warszawa 3:1 (1:1)
Kamil Nowicki 13, Michał Dobkowski 51, Michał Adamczyk 71 – Bartosz Brodziński 3

Pelikan: Mateusz Wlazłowski – Grzegorz Wawrzyński, Krystian Stolarczyk, Kacper Kaczorowski, Michał Żółtowski, Sebastian Czapa (60 Stanisław Ławcewicz-Musialik), Bartosz Bujalski (82 Daniel Bończak), Kamil Nowicki (60 Michał Adamczyk), Krystian Mycka, Damian Szczepański (60 Sebastian Szerszeń), Michał Dobkowski.
Żółte kartki: Bartosz Bujalski, Krystian Mycka (Pelikan) oraz Mateusz Borodenko (Legia II) – dwie.
Czerwona kartka: Mateusz Borodenko (Legia II).
Sędzia: Damian Krumplewski (Warmińsko-Mazurski ZPN).