Pelikan rozpoczął przygotowania do sezonu

Piłkarze trzecioligowego Pelikana Łowicz wrócili z urlopów. Biało-zieloni ćwiczyli dziś (9 lipca) po raz pierwszy pod okiem nowego szkoleniowca Łukasza Chmielewskiego.

W popołudniowych zajęciach na stadionie miejskim przy ul. Starzyńskiego wzięło udział 15 zawodników: Patryk Orzeł, Michał Adamczyk, Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek, Tomasz Dąbrowski, Krystian Mycka, Daniel Bończak, Bartosz Bujalski, Maciej Balik, Michał Fabijański, Przemysław Kochanek, Krystian Kruk, Roman Perizhok, Michał Żółtowski i gracz testowany.

Michał Żółtowski jest pierwszym zawodnikiem, który dołączył do drużyny w przerwie między rozgrywkami. 32-latek ostatnio bronił barw czwartoligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki, do której trafił właśnie z Pelikana. Popularny „Żółty” występował w łowickiej drużynie w sezonach 2011/2012, 2014/2015 i 2015/2016. Doświadczony defensor związał się z Pelikanem roczną umową.

Póki co znacznie dłuższa jest lista zawodników, których w najbliższym sezonie nie będziemy oglądać przy Starzyńskiego. Do tej grupy należą Mateusz Kasprzyk, Kamil Kuczak, Daniel Dybiec, Princewill Okachi, Sebastian Kaczyński, Gabriel Łodej i Klaudiusz Kurek. Z Pelikanem prawdopodobnie rozstaną się również Rafał Parobczyk i Michał Wrzesiński.

Przed inauguracją sezonu 2018/2019 w grupie pierwszej III ligi łowiczanie rozegrają pięć spotkań kontrolnych. Pierwszym sparingpartnerem Pelikana będzie Górnik Konin, a mecz odbędzie się 14 lipca.

Sezon wystartuje w weekend 11-12 sierpnia. Na inaugurację biało-zieloni podejmą u siebie 12 sierpnia MKS Ełk.