Pelikan zakontraktował dwóch obrońców i napastnika

Stanisław Ławcewicz-Musialik, Sebastian Szerszeń i Krystian Stolarczyk w najbliższym sezonie będą bronić barw trzecioligowego Pelikana Łowicz.

Działacze klubu ze Starzyńskiego w tym tygodniu porozumieli się z trzema kolejnymi zawodnikami, którzy dołączyli do drużyny w letnim okienku transferowym. To obrońcy Stanisław Ławcewicz-Musialik i Krystian Stolarczyk oraz napastnik Sebastian Szerszeń. Latem klub pozyskał już dziesięciu zawodników!

Stanisław Ławcewicz-Musialik jest wychowankiem warszawskiej Agrykoli. 20-latek grał w juniorskiej drużynie Legii i zespole Białe Orły Warszawa. Wiosną sezonu 2015/2016 występował w czwartoligowym Huraganie Wołomin, z którym awansował do III ligi. Obrońca poprzedni sezon spędził w trzecioligowej Victorii Sulejówek. Ma status młodzieżowca.

24-letni Krystian Stolarczyk to wychowanek GKS-u Bełchatów. Z „Brunatnymi” występował w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, a później w drugim zespole GKS. W rundzie wiosennej sezonu 2014/2015 zagrał w dziewięciu meczach drugoligowego Górnika Wałbrzych. Później bronił barw takich drużyn jak Warta Działoszyn, Jarota Jarocin i Orlęta Radzyń Podlaski. Obrońca w trzecioligowych Orlętach spędził ostatnie 1,5 roku.

Kolejną nową twarzą w drużynie Pelikana jest Sebastian Szerszeń. 22-letni napastnik przygodę z piłką zaczynał w Starcie Otwock. Później grał w drużynach młodzieżowych Kosy Konstancin, Agrykoli Warszawa, Delty Warszawa i UKS SMS Łódź. Bronił barw Arki Gdynia, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i Olimpii Zambrów. Ostatni sezon spędził w Górniku Łęczna. Jesienią wystąpił w 15 meczach Górnika w I lidze zdobywając jednego gola, wiosną grał w czwartoligowych rezerwach.

Witamy w klubie i życzymy powodzenia!