Pelikan zremisował na wyjeździe z Sokołem

DSC_8341Po dwóch wygranych mamy tym razem remis z Sokołem Aleksandrów Łódzki w meczu wyjazdowym, który odbył się 27 maja. Straciliśmy prowadzenie w 82 minucie. Szkoda, ale to był dobry mecz. Pełen zwrotów akcji od pierwszej minuty.

Właśnie w pierwszej minucie kapitalną okazję miał Majewski, oddał celny strzał, ale bramkarz Sokoła uratował drużynę przed szybką stratą bramki. Chwilę później szansę miał Sokół ale nasi wybronili akcję jeszcze przed podaniem do dobrze ustawionego piłkarza Sokoła. Po kwadransie gry, świetne dośrodkowanie dostał Majewski, trafił głową ale piłka odbiła się od obrońcy i poleciała za linię bramkową.

W tym meczu sporo problemów urządził Majewski gospodarzom. W opałach byli ponownie w 25 minucie. Maja doszedł do strzału, ale obrońca wybił piłkę na rożny.

Pierwsza połowa to duża przewaga Pelikana. Od początku meczu pachniało golem i ten zapach na bramkę zamienił ostatecznie w 41 minucie nie kto inny jak Majewski.

II połowa lepiej rozpoczęła się dla Sokoła. O mały włos, gdyby nie Broniarek, piłka wpadła by do bramki po lobie nad głową Nowaka. Chwilę później znów strzelał Majewski, ale za słabo i po murawie piłkę złapał Rudnicki.

Gra po 60 minucie nieco się uspokoiła, Pelikan pilnował przewagi jednobramkowej i wyprowadzał kontry, ale to nie wystarczyło bo Sokół przed własną publicznością nie mógł przegrać. Cały czas próbował też znaleźć drogę do bramki Majewski, który w tym meczu miał najwięcej okazji bramkowych ze wszystkich innych na boisku. Niestety dla nas w 82 minucie, była kontra Sokoła i bramkę zdobył Michałek. Nowak mógł się lepiej ustawić i nie przepuszczać piłki między nogami.

Na koniec próbował odmienić losy meczu Kuczak ale posłał piłkę wysoko nad bramkę. Była to swojego rodzaju salwa na koniec meczu.

Z dwumeczu w tym sezonie i tak pokonaliśmy Sokół. Jesienią było 2 do 1 dla Peli, to idąc tropem Ligi Mistrzów w ogólnym rozrachunku jest 3:2 😉

Pelikan Łowicz: Nowak – Gawlik, Broniarek, Wawrzyński, Kasprzyk – Kuczak, Bończak – Parobczyk, Wojcieszyński, Glushko – Majewski

Rezerwowi: Orzeł, Mroczkowski, Rzeźny, Adamczyk, Padzik, Mycka, Ciach