Pierwsza ligowa porażka

Pelikan Łowicz przegrał w 4. kolejce III ligi z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:2 (1:1). Autorem jedynej bramki dla „Ptaków” był Krystian Stolarczyk.

Łowiczanie jechali do Tomaszowa Mazowieckiego jako lider. Nikt nie spodziewał się łatwego meczu, bowiem Lechia pozostaje niepokonana na swoim stadionie od listopada ubiegłego roku. Dość powiedzieć, że w ostatnim łowicko-tomaszowskim pojedynku drużyna Bogdana Jóźwiaka wygrała 5:0.

Niedzielny mecz świetnie ułożył się dla gospodarzy. Już w 4. minucie miejscowi objęli prowadzenie po trafieniu Jakuba Rozwandowicza, który głową skierował piłkę do siatki po rzucie rożnym. Po niespełna pół godziny gry było 1:1. Na listę strzelców wpisał się Krystian Stolarczyk wykorzystując dośrodkowanie Michała Żółtowskiego. Wcześniej w poprzeczkę trafił Damian Szczepański.

Wynik meczu w 63. minucie ustalił Kamil Szymczak. Pomocnik Lechii oddał silny strzał z dystansu, a futbolówka odbiła się od jednego z naszych obrońców i zmyliła Mateusza Wlazłowskiego. Łowiczanie trafili nawet na 2:2, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Biało-zieloni kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak Żółtowski został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

– Bardzo dobry mecz obu zespołów. Były fragmenty, gdzie my byliśmy lepsi, były fragmenty, gdy dominowali gospodarze. Ogólnie mecz na remis ze wskazaniem na Lechię – ocenił Robert Wilk, wiceprezes Pelikana.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Pelikan Łowicz 2:1 (1:1)
Jakub Rozwandowicz 4, Kamil Szymczak 63 – Krystian Stolarczyk 28

Pelikan: Mateusz Wlazłowski – Grzegorz Wawrzyński, Krystian Stolarczyk (83 Michał Fabijański), Kacper Kaczorowski, Michał Żółtowski, Sebastian Czapa, Bartosz Bujalski (75 Michał Adamczyk), Kamil Nowicki (75 Stanisław Ławcewicz-Musialik), Krystian Mycka (70 Sebastian Szerszeń), Damian Szczepański, Michał Dobkowski.

Żółte kartki: Kamil Tlaga, Kamil Cyran (Lechia) oraz Michał Żółtowski – dwie, Krystian Stolarczyk, Bartosz Bujalski (Pelikan).
Czerwona kartka: Michał Żółtowski (Pelikan).
Sędzia: Paweł Kostko (Podlaski ZPN).