Pierwsza sparingowa wygrana

W drugim zimowym sparingu Pelikan pokonał na własnym boisku Borutę Zgierz 3:1 (0:1). Bramki łowiczan zdobyli: Tomek Kolus, Krystian Białas i Damian Kozieł.

Pod względem wyniku poszło nam bardzo dobrze. Wygraliśmy sparing w bardzo trudnych warunkach, ale takie same miały oba zespoły. Piłkarsko mieliśmy przewagę, zwłaszcza w drugiej połowie. Stworzyliśmy dużo sytuacji, był słupek, kilka razy bramkarz uratował przeciwnika. Do przerwy byliśmy trochę senni i nie wyglądało to tak, jak powinno. Straciliśmy wówczas bramkę po stałym fragmencie gry. To już drugi mecz, kiedy bramka stracona jest w taki sposób. Wczoraj to trenowaliśmy, a dzisiaj ponownie chwila nieuwagi i wpadła bramka. Ale, tak jak powiedziałem, w drugiej połowie wyszła nowa jedenastka i gra wyglądała zdecydowanie lepiej.  Wygraliśmy i z tego się cieszymy. – podsumował Mykola Dremliuk, trener KS Pelikan Łowicz.

KS Pelikan Łowicz – MKP Boruta Zgierz 3:1 (0:1);
br.: Tomasz Kolus (68), Krystian Białas (80) i Damian Kozieł (90) – Karol Pawlikowski (31).

Pelikan: Eryk Niemira – zawodnik testowany, Grzegorz Wawrzyński, Piotr Strycharski, Maciej Wyszogrodzki – Kacper Olak, Hubert Matyjas – Dawid Kieplin, Piotr Piekarski, Dawid Przybyszewski – Krystian Białas (30 Tomasz Kolus).

Na zmiany wchodzili: Patryk Orzeł – zawodnik testowany (70 Patryk Papuga), Krystian Mycka, Piotr Tkacz, Michał Żółtowski – Patryk Pomianowski, Kuba Wardzyński – Tomasz Kolus, Kuba Jóźwiak, Damian Kozieł – Krystian Białas.