Pierwsze zimowe zwycięstwo

Pelikan Łowicz odniósł pierwsze zwycięstwo w tym roku. Biało-zieloni w czwartym sparingu przed rundą wiosenną III ligi pokonali KS II Kutno 5:0.

Spotkanie z drużyną występującą w łódzkiej A klasie odbyło się dzisiaj (7 lutego) na boisku OSiR nr 1, choć nie było wcześniej planowane.

Łowiczanie przełamali się i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym roku. Bramkarza gości dwukrotnie pokonał Robert Kowalczyk, a po jednym trafieniu dołożyli Tomasz Dąbrowski, Daniel Bończak i Michał Wrzesiński. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

Trener Marcin Płuska na tle niżej notowanego rywala mógł sprawdzić nowe rozwiązania taktyczne oraz przyjrzeć się dwóm testowanym zawodnikom. Oprócz Damiana Bawora, który zagrał w ostatnim sparingu z Mszczonowianką Mszczonów, w łowickim zespole wystąpił Patryk Boksiński. 20-latek jest wychowankiem Korony Kielce. Jesienią bronił barw czwartoligowego ŁKS-u Łagów.

Szkoleniowiec biało-zielonych zadecyduje o losach obu piłkarzy po spotkaniu wyjazdowym z Nerem Poddębice. Mecz odbędzie się 10 lutego.

Pelikan Łowicz – KS II Kutno 5:0 (5:0)
Tomasz Dąbrowski 3, Daniel Bończak 22, Robert Kowalczyk 27 i 29, Michał Wrzesiński 38

Pelikan I połowa: Łodej – Wawrzyński, Broniarek, Adamczyk – Bawor, Dąbrowski, Dybiec, Bończak, Boksiński – Kowalczyk, Wrzesiński.

Pelikan II połowa: Kurek – Górowski, Adamczyk (60 Wawrzyński), Rutkowski – Bawor, Dąbrowski, Dybiec, Bogusz, Boksiński – Kochanek, Balik.