Pierwszy remis w tym roku

W sobotnim (23 lutego) meczu sparingowym Pelikan Łowicz zremisował z RKS Radomsko 2:2 (0:0). To pierwszy nierozstrzygnięty pojedynek biało-zielonych w okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną III ligi.

Po dobrej postawie w dwóch poprzednich, choć przegranych sparingach z Legionovią Legionowo i Ruchem Chorzów (oba zakończyły się wynikiem 1:2 – przyp. red.), łowiczanie zmierzyli się z mistrzem jesieni łódzkiej IV ligi.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Dziesięć minut po wznowieniu gry wynik meczu otworzył Bartosz Bujalski, który zimą opuścił trzecioligowca z Łowicza i dołączył do RKS Radomsko. Już w 60. minucie było 1:1, a na listę strzelców wpisał się Damian Szczepański. W 71. minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie. Bramkę z rzutu karnego zdobył Paweł Baraniak. Wynik spotkania w 76. minucie ustalił Michał Adamczyk, który wykorzystał jedenastkę.

Z powodu drobnych urazów w spotkaniu nie wystąpili Dawid Kieplin i Sebastian Czapa.

W kolejnym, przedostatnim już meczu sparingowym drużyna Łukasza Chmielewskiego zmierzy się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. To lider grupy południowej mazowieckiej IV ligi po rundzie jesiennej.

Pojedynek odbędzie się na stadionie im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu w najbliższą sobotę (2 marca) o godzinie 12.

Pelikan Łowicz – RKS Radomsko 2:2 (0:0)
Damian Szczepański 60, Michał Adamczyk 76 (rzut karny) – Bartosz Bujalski 55 (rzut wolny), Paweł Baraniak 71 (rzut karny).

Pelikan: Mateusz Wlazłowski (46 Patryk Orzeł) – Kacper Kaczorowski, Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek, Michał Żółtowski – Michał Fabijański (46 Damian Kozieł) Krystian Mycka (46 Krystian Stolarczyk), Damian Szczepański, Filip Bućko (46 Jakub Bylewski), Michał Wrzesiński (60 Kamil Nowicki ) – Robert Kowalczyk (46 Michał Adamczyk).