Plan sparingów Pelikana Łowicz przed rundą wiosenną III ligi

Piłkarze trzecioligowego Pelikana Łowicz rozegrają dziś (25 stycznia) pierwszy sparing przed startem rundy wiosennej III ligi. Rywalem „Ptaków” będzie czwartoligowa Warta Sieradz.

Piątkowe spotkanie z wiceliderem grupy łódzkiej IV ligi rozpocznie się o godzinie 18 na stadionie im. 10 Pułku Piechoty przy ul. Jana Pawła II 3 w Łowiczu. Tydzień później (1 lutego) biało-zieloni zmierzą się z Górnikiem Konin, jedenastą drużyną grupy trzeciej III ligi. Ten pojedynek również odbędzie się na sztucznej nawierzchni stadionu przy hali OSiR nr 1. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 19.

Kolejne dwa spotkania zespół Łukasza Chmielewskiego zagra na wyjeździe. Najpierw 9 lutego (sobota) Pelikan zmierzy się z Legionovią Legionowo, która po rundzie jesiennej plasuje się na trzecim miejscu w naszej grupie III ligi. Mecz w Legionowie rozpocznie się o godzinie 12. Natomiast tydzień później, 16 lutego, rywalem „Ptaków” będzie Ruch Chorzów. „Niebiescy” to aktualnie dwunasta drużyna II ligi.

Następne dwa spotkania kontrolne znowu odbędą się na stadionie im. 10 Pułku Piechoty. 23 lutego (sobota) o godzinie 12 łowiczanie podejmą RKS Radomsko, mistrza jesieni w grupie łódzkiej IV ligi. 2 marca (sobota) na tym samym obiekcie trzecioligowiec z Łowicza zmierzy się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, liderem grupy mazowieckiej-południowej IV ligi.

Ostatnim meczem w okresie przygotowawczym będzie pojedynek z Wisłą II Płock. Drugi zespół „Nafciarzy” po rundzie jesiennej zajmuje dziewiąte miejsce w grupie mazowieckiej-północnej IV ligi. Sparing odbędzie się 9 lub 10 marca. Nie jest znane jeszcze miejsce i godzina meczu.

Biało-zieloni zainaugurują rundę wiosenną III ligi w weekend 16-17 marca. Ekipa Łukasza Chmielewskiego zagra na wyjeździe z MKS Ełk. W pierwszym meczu górą byli łowiczanie, którzy wygrali przy Starzyńskiego 2:1.