Porażka na zakończenie sezonu

Pelikan Łowicz przegrał z Huraganem Morąg 0:1 (0:0) w ostatnim meczu sezonu 2018/2019 III ligi. Biało-zieloni zakończyli rozgrywki na 9. miejscu w tabeli.

W sobotnim (22 czerwca) pojedynku rywalem łowiczan był Huragan Morąg, który przed ostatnią kolejką wciąż nie był pewny utrzymania. Nic dziwnego, że goście byli bardziej zdeterminowani, choć nie może być to wytłumaczeniem dla słabej postawy gospodarzy. Jedyną bramkę w meczu zdobył Dawid Bogdański w 82. minucie.

– Bardzo słabo to wyglądało. Widać było, że niektórzy byli już na urlopach lub myślami gdzie indziej – skomentował postawę swoich podopiecznych trener Mykoła Dremliuk.

Biało-zieloni zakończyli sezon na 9. miejscu w tabeli grupy pierwszej III ligi. Łowiczanie w 34 spotkaniach zgromadził 45 punktów. Awans do II ligi wywalczyła Legionovia Legionowo.

Zawodnicy udali się na krótkie wakacje, bowiem już 5 lipca rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Inauguracja rozgrywek odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia.

W krótkim okresie przygotowawczym łowiczanie rozegrają na pewno trzy sparingi. 13 lipca zmierzą się z Unią Skierniewice, tydzień później ze Zniczem Pruszków, a 27 lipca z Górnikiem Konin.

Pelikan Łowicz – Huragan Morąg 0:1 (0:0)
Dawid Bogdański 82

Pelikan: Mateusz Wlazłowski (46 Patryk Orzeł) – Damian Kozieł, Krystian Stolarczyk, Bartosz Broniarek, Michał Żółtowski (75 Marcel Wnuk) – Sebastian Czapa, Krystian Mycka – Kuba Jóźwiak (72 Kamil Nowicki), Jakub Bylewski, Michał Adamczyk (17 Filip Bućko) – Damian Szczepański.
Żółte kartki: Marcel Wnuk (Pelikan) oraz Arkadiusz Mroczkowski, Rafał Śledź i Dariusz Boczko (Huragan).
Sędzia: Wojciech Hodowicz (Warszawa).