Porażka w meczu derbowym

Pelikan Łowicz przegrał derbowe
spotkanie z Unią Skierniewice 1-2 (0-1). Jedynego gola dla biało-zielonych zdobył Damian Warchoł w 76 minucie. 

Po zaciętym spotkaniu Pelikan uległ w Skierniewicach tamtejszej Unii 1:2. Od 45 minuty gospodarze musieli radzić sobie w dziesięciu po czerwonej kartce Pawła Czarneckiego. Niestety to nie pomogło drużynie Pelikana w odniesieniu wyjazdowego zwycięstwa. 

– Znowu przegraliśmy, po bardzo słabej pierwszej połowie naszej. W drugiej graliśmy o jednego zawodnika więcej, mieliśmy przewagę i sytuacje, ale jak nie trafia się do bramki, to ciężko liczyć, że się wygra mecz. Bardzo słaba, przespana pierwsza połowa i ogólnie słaby mecz w naszym wykonaniu. To co chcieliśmy, to co zakładaliśmy i omawialiśmy przed meczem na odprawie, wszystko zostało w szatni. Tak, jakby same koszulki wyszły na boisko. Jest nam bardzo przykro, ze względu na kibiców, którzy przyjechali i mocno nas dopingowali. Nieczęsto taki doping mamy u siebie – było głośno, pojawiał się śpiew, cały czas nas golili do przodu, a mimo to, zawiedliśmy ich. Jest nam naprawdę przykro – skomentował trener Mykola Dremliuk.

Unia Skierniewice Sp. zoo – KS Pelikan Łowicz 2:1 (1:0); br.: Michał Wrzesiński (6) i Rafał Parobczyk (82 karny) – Damian Warchoł (76).

Pelikan: Maciej Humerski – Kacper Kaczorowski, Grzegorz Wawrzyński, Krystian Stolarczyk (84 Damian Szczepański), Michał Żółtowski – Krystian Mycka (58 Piotr Piekarski), Jakub Bylewski (58 Krystian Białas) – Maciej Wyszogrodzki, Patryk Pomianowski, Dominik Głowiński (58 Filip Kowalczyk) – Damian Warchoł.

fot. Unia Skierniewice- Facebook