Porażka w ostatnim meczu sezonu

Pelikan Łowicz przegrał z Huraganem Morąg 2:3 (0:1) w ostatniej, 34. kolejce grupy pierwszej III ligi. Łowiczanie zakończyli sezon na dziesiątym miejscu.

Biało-zieloni przegrywali po 47 minutach już 0:2. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się João Criciúma, najskuteczniejszy zawodnik drużyny z Morąga. Łowiczanie zdołali doprowadzić do remisu po trafieniach Bartosza Bujalskiego i Princewilla Okachiego. Ostatnie słowo należało jednak do gości. Zwycięskiego gola dla Huraganu zdobył z rzutu karnego Rafał Maciążek w 84. minucie.

Łowiczanie zakończyli sezon na dziesiątym miejscu w stawce osiemnastu drużyn. Mistrzem grupy pierwszej III ligi został Widzew Łódź. Łodzianie zapewnili sobie awans do II ligi dzięki zwycięstwu nad Sokołem Ostróda (3:2).

O dużym pechu może mówić Lechia Tomaszów Mazowiecki. Zespół Bogdana Jóźwiaka też wygrał swój mecz (3:0 z MKS Ełk) i zgromadził tyle samo punktów, co Widzew. Lechia przegrała pierwsze miejsce w tabeli z powodu mniej korzystnego bilansu spotkań bezpośrednich.

Pelikan Łowicz – Huragan Morąg 2:3 (0:1)
Bartosz Bujalski 58, Princewill Okachi 79 – João Criciúma 37 i 47, Rafał Maciążek 84 (rzut karny)

Pelikan: Patryk Orzeł – Piotr Gawlik, Eryk Woliński, Grzegorz Wawrzyński, Michał Adamczyk – Michał Wrzesiński, Daniel Bończak, Roman Perizhok (46 Princewill Okachi), Bartosz Bujalski (84 Przemysław Kochanek), Kamil Kuczak (84 Tomasz Dąbrowski) – Michał Fabijański (46 Rafał Parobczyk).
Żółte kartki: Grzegorz Wawrzyński, Michał Adamczyk (Pelikan) oraz Tomasz Szawara, Jakub Stankiewicz (Huragan).
Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).