Porażka w pierwszym sparingu

Od minimalnej porażki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2019/2020 zawodnicy Pelikana Łowicz. W sobotę lepszą okazała się być Legionovia Legionowo, która wygrała 1:0 (0:0).
Jedyną bramkę meczu zdobył zawodnik gospodarzy Jakub Karabin w 75 minucie. Warto zaznaczyć, że w drużynie Pelikana zagrało aż 13 zawodników z naszego powiatu z czego 7 to zawodnicy o statusie młodzieżowca. 

– Nie udało się wygrać i to należy do tych mniej przyjemnych rzeczy po tym sparingu. Ale było też sporo rzeczy pozytywnych, jak nasze ustawienie, nasza gra w obronie, tak jak prosiłem, przejście z obrony do ataku też fajnie wyglądało. Trochę więcej sytuacji mieliśmy w pierwszej połowie, szkoda że nie skorzystaliśmy. W drugiej też się kilka pojawiło, ale mniej… Dlatego taki niedosyt w tym wszystkim, bo za mało stworzyliśmy sytuacji i za łatwo traciliśmy piłkę, często od razu po odbiorze. Musimy popracować jeszcze nad tym elementem, ale jak na pierwszy sparing, na tle przeciwnika drugoligowego, to uważam, że wypadliśmy na „plus”, choć oczywiście liczy się wynik- skomentował trener Dremliuk

KS Legionovia KZB Legionowo  KS Pelikan Łowicz 1:0 (0:0); br.: Jakub Karabin (75).
Pelikan: Patryk Orzeł – Wiktor Babiński, Krystian Rutkowski, Michał Żółtowski, Maciej Wyszogrodzki – Jan Sejdak, Piotr Piekarski – Filip Kowalczyk, Filip Bućko, Krystian Kruk – Dawid Kieplin.
II połowa: Patryk Orzeł (70 Mikołaj Pietrzak) – Wiktor Babiński, Krystian Mycka, Piotr Tkacz, Damian Kozieł – Krystian Stolarczyk, Patryk Pomianowski – Patryk Papuga, Kamil Woźniak, Adam Stankiewicz – Krystian Białas.

fot. Bogusław Bończak