Porażka w pierwszym sparingu

Pelikan Łowicz przegrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:3 (1:2) w pierwszym sprawdzianie przed startem rundy wiosennej III ligi. Autorem jedynej bramki dla biało-zielonych był Rafał Parobczyk, który wykorzystał rzut karny.

Spotkanie odbyło się dzisiaj (20 stycznia) w Tomaszowie Mazowieckim. Rywalem zespołu Marcina Płuski była miejscowa Lechia, ligowy rywal „Ptaków”. Drużyna prowadzona przez dobrze znanego w Łowiczu Bogdana Jóźwiaka zakończyła rundę jesienną na trzecim miejscu w tabeli. Łowiczanie są dziewięć oczek niżej.

Szkoleniowiec „Ptaków” w sobotnim sparingu nie mógł skorzystać aż pięciu podstawowych zawodników, którzy leczą kontuzje: Mateusza Kasprzyka, Michała Wrzesińskiego, Roberta Kowalczyka, Bartosza Bujalskiego i Kamila Kuczaka. Pierwszy nieoficjalny mecz w barwach Pelikana rozegrał za to Daniel Dybiec.

W drużynie gości zagrało również dwóch testowanych zawodników: 21-letni Bartosz Bogacz z rezerw drugoligowego Radomiaka Radom oraz 18-letni Antoni Kondraciuk, występujący ostatnio w holenderskim De Graafschap Doetinchem. Ten pierwszy nie przekonał do siebie trenera, natomiast Kondraciuk będzie trenował z Pelikanem w najbliższym tygodniu i zagra w kolejnym sparingu.

Ponadto sztab szkoleniowy podziękował Konradowi Reszce, Tomaszowi Salińskiemu oraz Damianowi Ścibiorkowi, którzy trenowali z Pelikanem od początku przygotowań.

– W pierwszej połowie Lechia była lepsza o tę jedną bramkę i zasłużenie prowadziła. W drugiej części mieliśmy dużo zmian, na placu gry pojawili się nasi wychowankowie. Jak na pierwszy raz zaprezentowali się nieźle – ocenia Robert Wilk, były piłkarz Pelikana, a obecnie wiceprezes trzecioligowca.

Kolejnym sparingpartnerem Pelikana będzie trzecioligowa Polonia Środa Wielkopolska. Spotkanie odbędzie się 27 stycznia (sobota) na boisku OSiR nr 1 w Łowiczu. Początek o godzinie 12.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Pelikan Łowicz 3:1 (2:1)
Patryk Olszewski 10, Marcin Mirecki 38, Tomasz Płonka 85 – Rafał Parobczyk 22 (rzut karny)

Pelikan (I połowa): Łodej – Wawrzyński, Broniarek, Adamczyk – Dybiec, Dąbrowski, Parobczyk, Bogacz, Kondraciuk – Kaczyński, Bistuła.

W II połowie zagrali: Kochanek, Górowski, Bogusz, Balik, Rutkowski, Mycka, Bończak, Periżok.