Porażka z Mszczonowianką Mszczonów

Pelikan Łowicz przegrał z Mszczonowianką Mszczonów 0:2 (0:1) w trzecim sparingu tej zimy. W drużynie Marcina Płuski wystąpiło dwóch kolejnych testowanych zawodników.

Spotkanie odbyło się dzisiaj (3 lutego) na boisku OSiR nr 1 w Łowiczu. Do przerwy łowiczanie przegrywali 0:1 po ładnym uderzeniu jednego z zawodników Mszczonowianki. W drugiej połowie na placu gry pojawiło się dwóch testowanych zawodników.

To niespełna 20-letni prawoskrzydłowy Damian Bawor z występującej w Centralnej Lidze Juniorów Stali Mielec oraz grający w ataku 21-letni Dawid Tomczak, który jesienią bronił barw KP Starogard Gdański, a wcześniej występował m.in. w drugoligowym Gryfie Wejherowo i rezerwach Arki Gdynia. Trener Marcin Płuska postanowił dalej przyglądać się Baworowi, natomiast Tomczakowi podziękował za grę.

Pod koniec meczu czwartoligowiec z Mszczonowa ustalił wynik na 2:0, wykorzystując prosty błąd w rozegraniu piłki łowickich defensorów.

Kolejnym sparingpartnerem Pelikana będzie Ner Poddębice. Spotkanie z wiceliderem grupy łódzkiej IV ligi odbędzie się 10 lutego w Poddębicach.

Pelikan Łowicz – Mszczonowianka Mszczonów 0:2 (0:1)

Pelikan I połowa: Łodej – Wawrzyński, Broniarek, Bończak – Dąbrowski, Dybiec, Mycka, Parobczyk, Adamczyk – Kuczak, Kowalczyk.

Pelikan II połowa: Kurek – Wawrzyński (60 Rutkowski), Broniarek (60 Mycka), Bończak (60 Górowski) – Bawor, Dybiec (60 Bujalski), Bistuła, Parobczyk (60 Perizhok), Adamczyk (60 Balik) – Wrzesiński, Tomczak.