Przegrana inauguracja

W meczu 19 kolejki III ligi Pelikan uległ w Elblągu tamtejszej Concordii 2:1 (0:1). Bramkę dla Pelikan zdobył sprowadzony zimą Dawid Przybyszewski.

Wracamy  w słabych nastrojach z meczu. Pierwsza połowa była pod nasze dyktando. Mieliśmy sytuację, gdzie mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik, co zabiłoby intrygę i odechciało się rywalom grać, natomiast po przerwie graliśmy pod mocny wiatr i optyczna przewaga była po stronie zawodników Concordii. Po dwóch niewymuszonych stratach w środku boiska, szybko wyprowadzili akcje i strzelili dwie bramki. W 90. minucie mieliśmy piłkę meczową, ale trafiła w poprzeczkę. Sprawiedliwy byłby remis, ale niestety tak się nie stało. Teraz musimy się pozbierać, bo czeka nas mega ciężki mecz z Legionowem. – skomentował Mykola Dremluk, trener KS Pelikan Łowicz.

MMKS Concordia Elbląg – KS Pelikan Łowicz 2:1 (0:1); br.: Mariusz Pelc (70) i Michał Błaszczyk (75) – Dawid Przybyszewski (33).
Pelikan: Patryk Orzeł – Maciej Wyszogrodzki, Krystian Rutkowski, Piotr Tkacz, Michał Żółtowski – Piotr Piekarski, Patryk Pomianowski, Dawid Przybyszewski, Kuba Jóźwiak (78 Krystian Kruk) – Dawid Kieplin, Krystian Białas.
Sędziował: Przemysław Malinowski (Warszawa). Żółte kartki: Tomasz Szawała – Concordia oraz Dawid Przybyszewski (4) – Pelikan. Czerwona kartka: Rafał Maciążek (1) – Concordia.