Remis w sparingu z Polonią Środa Wielkopolska

Pelikan Łowicz zremisował bezbramkowo z Polonią Środa Wielkopolska w swoim drugim sparingu przed rundą wiosenną III ligi. Spotkanie odbyło się dzisiaj (27 stycznia) na boisku OSiR nr 1 w Łowiczu.

Rywalem „Ptaków” w drugim sparingu była Polonia Środa Wielkopolska, ósmy zespół III ligi grupy drugiej, w której grają zespoły z województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodnio-pomorskiego.

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W zespole gospodarzy zagrało dwóch testowanych zawodników: wychowanek Wisły Płock 19-letni bramkarz Klaudiusz Kurek występujący ostatnio w czwartoligowym Lechu Rypin oraz 20-letni pomocnik Antoni Konderak, który zagrał już w barwach Pelikana w sparingu z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Konderak, który ostatnio reprezentował barwy holenderskiego De Graafschap, w tym tygodniu ma udać się na testy do pierwszoligowej Miedzi Legnica. – Jeżeli tam mu nie wyjdzie, to chcemy, żeby u nas został – mówi Robert Wilk, wiceprezes ds. sportowych Pelikana. Klub ze Starzyńskiego jest też zdecydowany, aby zatrzymać w Łowiczu testowanego golkipera.

Kolejny test-mecz drużyny Marcina Płuski zaplanowano za tydzień (3 lutego), również na boisku OSiR nr 1. Rywalem biało-zielonych będzie czwartoligowa Mszczonowianka Mszczonów.

Początek meczu o godzinie 11.

Pelikan Łowicz – Polonia Środa Wielkopolska 0:0

Pelikan I połowa: Kurek – Wawrzyński, Broniarek, Bończak – Konderak, Dybiec, Mycka, Parobczyk, Adamczyk – Kowalczyk, Kuczak.
Pelikan II połowa: Łodej – Wawrzyński (60 Rutkowski), Broniarek, Adamczyk – Dąbrowski, Dybiec (60 Perizhok), Mycka, Bończak (60 Bogusz), Konderak (60 Kochanek) – Balik, Kowalczyk.