Remis z Lechią Tomaszów Mazowiecki

W meczu 21. kolejki III ligi grupy pierwszej Pelikan Łowicz zremisował z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:2 (0:1). Punkt dla biało-zielonych uratował Damian Szczepański kapitalnym uderzeniem z woleja.

W niedzielnym (7 kwietnia) spotkaniu łowiczanie zmierzyli się z wiceliderem. Goście prowadzili do przerwy 1:0 po bramce Rafała Nowaka, który w 22. minucie otworzył wynik spotkania. Lechici podwyższyli prowadzenie w 66. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Mateusz Bąkowicz.

Już trzy minuty później gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Michał Wrzesiński wykorzystał błąd w komunikacji między obrońcą a bramkarzem Lechii i przelobował golkipera rywali. Ozdobą meczu było jednak trafienie Damiana Szczepańskiego w 74. minucie pojedynku.

Najpierw uderzył Krystian Mycka, ale trafił w jednego z defensorów drużyny gości. Do piłki dopadł napastnik „Ptaków”, który atomowym uderzeniem z woleja umieścił futbolówkę w okienku bramki i ustalił wynik meczu.

Kibice obejrzeli ciekawe widowisko przy ul. Starzyńskiego, a oba zespoły podzieliły się punktami. Poniżej video z konferencji prasowej z udziałem trenerów obu drużyn.

Kolejnym rywalem podopiecznych Mykoly Dremliuka będzie Ursus Warszawa. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 13 kwietnia na wyjeździe.

Pelikan Łowicz – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:2 (0:1)
Michał Wrzesiński 69, Damian Szczepański 74 – Rafał Nowak 22, Mateusz Bąkowicz 66

Pelikan: Patryk Orzeł – Dawid Kieplin, Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek, Michał Adamczyk – Krystian Mycka (69 Piotr Piekarski), Maciej Kaczorowski – Damian Szczepański, Krystian Stolarczyk, Michał Wrzesiński – Robert Kowalczyk (51 Michał Żółtowski).
Żółte kartki: Dawid Kieplin, Michał Wrzesiński, Damian Szczepański (Pelikan) oraz Artur Amroziński i Piotr Kornacki (Lechia).
Sędzia: Bartosz Banasiak (Łódź).