Remis z Mszczonowianką, kontuzja Orła

Pelikan Łowicz zremisował dziś (28 lipca) z Mszczonowianką Mszczonów 1:1 w trzecim letnim sparingu. Spotkania nie dokończył bramkarz Patryk Orzeł, który z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafił do szpitala.

Mecz został rozegrany na boisku Orła Nieborów w około 30-stopniowym upale.

– To było wyrównane spotkanie, nie obfitujące w zbyt wiele sytuacji podbramkowych zarówno z jednej, jak i drugiej strony – relacjonuje Łukasz Chmielewski, trener Pelikana. – Jestem w miarę zadowolony z gry obronnej, trochę gorzej wyglądało to w ofensywie. Graliśmy trochę za wolno, za mało ruszaliśmy się bez piłki. Na pewno mogliśmy pograć lepiej w ataku, a przede wszystkim stworzyć sobie więcej sytuacji.

Pod koniec pierwszej połowy groźnego urazu doznał Patryk Orzeł. Podczas interwencji golkiper Pelikana pechowo uderzył głową w słupek. Doszło do rozcięcia głowy. 20-latek z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został przewieziony karetką do szpitala, gdzie zszyto mu głowę. Patryk czeka na badanie tomografem komputerowym, pod opieką lekarzy pozostanie prawdopodobnie do poniedziałku.

Łowiczanie przystąpili do meczu z Mszczonowianką bez rezerwowego bramkarza, ponieważ Mateusz Wlazłowski narzeka na uraz barku. Wobec kontuzji Patryka Orła między słupkami Pelikana stanął… trener bramkarzy drużyny gości. „Wypożyczony” golkiper raz wyjmował piłkę z siatki, gdy w 61. minucie jeden z zawodników Mszczonowianki wykorzystał rzut karny. Sędzia wskazał na wapno po faulu Grzegorza Wawrzyńskiego.

Wyrównująca bramka padła po składnej akcji biało-zielonych. Łowiczanie wymienili kilka kombinacyjnych podań, a na listę strzelców wpisał się Dawid Szczepański, który pokonał bramkarza rywali technicznym strzałem.

Na początku tygodnia, po poznaniu diagnoz kontuzjowanych bramkarzy, działacze Pelikana podejmą decyzję czy konieczne będzie sprowadzenie kolejnego zawodnika do bramki „Ptaków”.

Pelikan Łowicz – Mszczonowianka Mszczonów 1:1 (0:0)
Dawid Szczepański 70 – nieznany 61 (rzut karny)

Pelikan: Patryk Orzeł – Stanisław Ławcewicz-Musialik (60 Kamil Nowicki), Krystian Stolarczyk (46 Daniel Bończak), Grzegorz Wawrzyński (60 Krystian Stolarczyk), Michał Żółtowski (60 Przemysław Kochanek) – Dawid Szczepański (46 Michał Adamczyk), Krystian Mycka, Michał Dobkowski, Bartosz Bujalski (60 Michał Fabijański), Kacper Kaczorowski – Sebastian Szerszeń (60 Dawid Szczepański).