Remis z Polonia

W meczu 15 kolejki III ligi Pelikan zremisował na własnym stadionie z Polonią Warszawa 2:2 (1:0). Bramki dla Łowiczan zdobyli Michał Żółtowski i Krystian Mycka. Warto nadmienić, że w pierwszym składzie biało-zielonych na mecz z Polonią wyszło, aż 7 zawodników z powiatu łowickiego, a w kadrze meczowej było ich 11. 

– Szanujemy ten punkt, bo graliśmy z bardzo dobrym przeciwnikiem, dużej jakości. Oczywiście momentami Polonia miała przewagę, przecież ma bardzo doświadczonych zawodników, którzy potrafią grać w piłkę. Mecz był bardzo trudny, ale bardzo dobry – dwa zespoły walczyły do ostatniej minuty i obydwa chciały wygrać. Dlatego dziękuję chłopakom, bo zostawili dużo zdrowia, dużo serca na boisku. Pokazali w nim swoją reakcję, po ostatnim spotkaniu z Wikielcem, gdy nie udało się wygrać. Dzisiaj było zupełnie inne podejście do meczu. Nie możemy mieć pretensji do chłopaków, że przeszli obok meczu, czy że dość łatwo tracili bramki, bo trzeba również uszanować przeciwnika. Graliśmy z Polonią, głównym kandydatem do awansu, zespołem który jakościowo nakrywa nas czapką. Chłopaki pokazali, że potrafią grać, potrafią być zespołem i z tego się cieszę. Dopisujemy punkt i przygotowujemy się do kolejnego spotkania z Błonianką – skomentował Mykola Dremluk, trener KS Pelikan Łowicz. 

KS Pelikan Łowicz – Polonia Warszawa SA 2:2 (1:0); br.: Michał Żółtowski (20 głowa) i Krystian Mycka (74) – Patryk Paczuk (68) i Wiktor Niewiarowski (81).
Pelikan: Patryk Orzeł – Krystian Mycka, Piotr Tkacz, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski (Kuba Jóźwiak) – Piotr Piekarski, Patryk Pomianowski (63 Krystian Kruk) – Filip Kowalczyk (81 Kamil Woźniak), Kuba Wardzyński, Maciej Wyszogrodzki – Krystian Białas.

fot. Wojciech Kunat