Remis z wiceliderem

Piłkarze Pelikana Łowicz zremisowali dziś (7 kwietnia) bezbramkowo z Sokołem Aleksandrów Łódzki w meczu 22. kolejki III ligi.

 

W spotkaniu w Aleksandrowie Łódzkim faworytem byli gospodarze. Sokół jest jednym z kandydatów do awansu do II ligi i przed sobotnim meczem tracił do liderującego Widzewa trzy punkty. Biało-zieloni nie przestraszyli się jednak wicelidera i wywalczyli na wyjeździe cenny punkt.

– Biorąc pod uwagę przebieg meczu, remis to sprawiedliwy wynik – uważa Andrzej Miziołek, kierownik trzecioligowca z Łowicza. Obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji bramkowych. Już w 8. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Robert Kowalczyk. Napastnik Pelikana otrzymał dobre podanie od Kamila Kuczaka, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Była to najlepsza okazja na zdobycie gola dla łowickiej drużyny.

W jednej z ostatnich akcji meczu Daniel Dybiec umieścił nawet piłkę w siatce, lecz zawodnik „Ptaków” był na pozycji spalonej i gola nie uznano.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Pelikan Łowicz 0:0

Sokół: Michał Brudnicki – Damian Pawlak, Damian Bierżyński, Jakub Szarpak, Dominik Głowiński, Sebastian Kobiera, Karol Korski (72 Jakub Rogalski), Łukasz Marciniak (63 Tomasz Bogołębski), Chojecki, Bartosz Mroczek (79 Dawid Sarafiński) – Daniel Kmak (Adrian Marcioch).
Pelikan: Gabriel Łodej – Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek, Daniel Bończak – Kamil Kuczak (66 Princewill Okachi), Daniel Dybiec, Jakub Bistuła (66 Tomasz Dąbrowski), Krystian Mycka, Michał Adamczyk – Michał Wrzesiński, Robert Kowalczyk.
Żółte kartki: Michał Wrzesiński, Robert Kowalczyk (Pelikan).
Sędzia: Mateusz Anielak (Łódź).