Rezerwy mistrza Polski pokonane!

Pelikan Łowicz pokonał dziś (3 czerwca) rezerwy warszawskiej Legii 3:1 (0:0) w meczu 32. kolejki grupy pierwszej III ligi. Biało-zieloni są już pewni utrzymania w lidze.

W pierwszej połowie warunki gry dyktowali goście. – Legioniści zdominowali nas, mieli przewagę w środku pola i lepiej operowali piłką. Daliśmy im za dużo miejsca – uważa grający trener Pelikana Piotr Gawlik. Stołeczna drużyna nie potrafiła jednak przekuć dobrej gry na zdobycze bramkowe. Do przerwy było 0:0.

Szkoleniowiec „Ptaków” nie ukrywa, że w szatni padło kilka mocnych słów. – Skorygowaliśmy taktykę oraz ustawienie poszczególnych zawodników w pewnych formacjach, co od razu po zmianie stron przyniosło dobry skutek. W samej drugiej połowie stworzyliśmy sobie 5-6 dogodnych sytuacji, z czego trzy wykorzystaliśmy – cieszy się Gawlik. W 47. minucie Pelikan mógł objąć prowadzenie, ale po główce Jakuba Bistuły piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 65. minuty. Łowiczanie przejęli futbolówkę na połowie rywali i kilkoma podaniami rozmontowali szeregi obronne legionistów. Tuż zza szesnastki przymierzył Kamil Kuczak, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. W ciągu zaledwie dziesięciu minut Pelikan dwukrotnie skarcił Wojskowych.

Autorem obu trafień był Michał Wrzesiński. Najpierw w 70. minucie popularny „Wrzesiu” wykorzystał przytomne podanie Princewilla Okachiego i z odległości dziesięciu metrów od bramki pokonał bramkarza Legii. Napastnik „Ptaków” zaledwie pięć minut później ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem podaniem obsłużył go Kuczak, a zamykający akcję Wrzesiński nie dał szans golkiperowi.

Honorowego gola dla Wojskowych zdobył w 85. minucie Kacper Wełniak po składnej, drużynowej akcji przyjezdnych.

Dzięki wygranej biało-zieloni zażegnali niebezpieczeństwo spadku do IV ligi. Pelikan zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce z 43 punktami. Z ligi spadną cztery najsłabsze drużyny. Na dwie kolejki przed końcem sezonu utrzymania w III lidze nie mogą być pewne m.in. rezerwy warszawskiej Legii.

W następnej kolejce łowiczanie zagrają na wyjeździe z Olimpią Zambrów (9 czerwca o 17), a zakończą sezon meczem z Huraganem Morąg przed własną publicznością (16 czerwca o 17).

Pelikan Łowicz – Legia II Warszawa 3:1 (0:0)
Kamil Kuczak 65, Michał Wrzesiński 70 i 75 – Kacper Wełniak 86

Pelikan: Patryk Orzeł – Piotr Gawlik, Bartosz Broniarek, Grzegorz Wawrzyński, Michał Adamczyk – Krystian Mycka (80 Michał Fabijański), Princewill Okachi (90 Daniel Bończak), Daniel Dybiec (82 Bartosz Bujalski), Kamil Kuczak – Jakub Bistuła (75 Tomasz Dąbrowski), Michał Wrzesiński.