Rezerwy Pelikana czekają na pierwsze ligowe punkty

Pelikan II Łowicz nieudanie rozpoczął rozgrywki w grupie łódzkiej IV ligi. Łowiczanie w dwóch pierwszych kolejkach sezonu 2018/2019 ponieśli dwie porażki.

Na inaugurację sezonu łowiczanie zmierzyli się 12 sierpnia z LKS Kwiatkowice. Biało-zieloni przegrali w delegacji 1:3.

– Gospodarze w pierwszej połowie zdominowali nas swoją agresywnością, walką oraz determinacją. Wiedzieliśmy, że groźnie wykonują wszelkie stałe fragmenty gry, a mimo to sprokurowaliśmy ich bardzo dużo w obrębie naszego pola karnego, co zespół z Kwiatkowic wykorzystał – relacjonuje trener Piotr Gawlik.

Po przerwie gra się wyrównała, miejscowi ustawili się na grę z kontry, jedną z nich w końcówce wykorzystali. – Nas niestety nie było stać na więcej bramek tego dnia. Zasłużona porażka na rozpoczęcie nowego sezonu – kończy opiekun drugiego zespołu Pelikana.

LKS Kwiatkowice – Pelikan II Łowicz 3:1 (2:1)
bramka dla Pelikana II: Maciej Balik 20

Pelikan: Orzeł – Gawlik, Rutkowski Krystian, Górowski, Kozieł, Perizhok, Matyjas (46 Guzek), Kochanek (46 Musialik), Rześny, Balik, Haczykowski (87 Rosa).
Żółta kartka: Matyjas.

W drugim meczu sezonu rezerwy Pelikana podjęły 19 sierpnia na własnym boisku RKS Radomsko. „Ptaki” ponownie musiały uznać wyższość rywala, a mecz zakończył się wygraną przyjezdnych 3:2.

– Spotkanie toczone w niezłym tempie. Pierwsza połowa wyrównana, natomiast w drugiej szybko stracone dwie bramki spowodowały, że nie mieliśmy nic do stracenia, ostatni kwadrans zepchnęliśmy gości do głębokiej defensywy, lecz niestety na wyrównanie zabrakło czasu – podsumował Piotr Gawlik.

Pelikan II Łowicz – RKS Radomsko 2:3 (1:1)
bramki dla Pelikana II: Michał Fabijański 19 (rzut karny), Tomasz Dąbrowski 75

Pelikan II: Orzeł – Gawlik, K. Rutkowski (65 Górowski), Bończak, Kozieł, Perizhok, Świdrowski (60 Dąbrowski), Fabijański (70 Kochanek), Rześny, Balik (60 Musialik), Haczykowski (60 Kruk).

W następnej kolejce łowiczanie zmierzą się na wyjeździe z Orkanem Buczek. Pojedynek odbędzie się w najbliższą środę 22 sierpnia.