Rezerwy Pelikana wreszcie zapunktowały

Drugi zespół Pelikana Łowicz odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. W meczu 4. kolejki grupy łódzkiej IV ligi łowiczanie pokonali u siebie Wartę Działoszyn 2:0.

Wczoraj (26 sierpnia) na stadionie OSiR nr 1 w Łowiczu zmierzyły się zespoły, które w tym sezonie jeszcze nie punktowały. Po końcowym gwizdku powody do radości mieli jedynie gospodarze.

– Po trzech porażkach byliśmy mocno zdeterminowani, aby zdobyć pierwszy komplet punktów w tym sezonie. W pierwszej połowie mieliśmy trochę szczęścia, goście nie wykorzystali rzutu karnego, choć my też stworzyliśmy sobie trzy dogodne sytuacje, w tym słupek. Po przerwie szybko strzelona bramka dała nam komfort gry, cały zespół bardzo dobrze pracował w defensywie. Nie pozwoliliśmy przyjezdnym za stworzenie zagrożenia pod naszą bramką, co w konsekwencji dało nam zwycięstwo – cieszy się trener Piotr Gawlik.

Pelikan II Łowicz – Warta Działoszyn 2:0 (0:0)
Tomasz Dąbrowski 48, Michał Fabijański 83 (rzut karny)

Pelikan: Orzeł – Kozieł, Bończak, Gawlik, Ławcewicz-Musialik (60 Balik), Haczykowski (70 Papuga), Perizhok, Dąbrowski, Świdrowski (77 Matyjas), Fabijański, Szerszeń (60 Kruk).
Żółte kartki: Perizhok, Orzeł.