Rezerwy rozpoczęły rundę wiosenną od dwóch porażek

Piłkarze Pelikana II Łowicz rozegrali już dwa spotkania rundy wiosennej IV ligi. Rywalem biało-zielonych były drużyny z czołówki, a oba mecze zakończyły się porażką „Ptaków”.

W pierwszym meczu rundy wiosennej grupy łódzkiej IV ligi rezerwy Pelikana podjęły 17 marca na stadionie im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu LKS Kwiatkowice. Rywale zakończyli rundę jesienną na trzecim miejscu w tabeli.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie po golu Michała Fabijańskiego w 7. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Po zmianie stron przyjezdni odpowiedzieli dwoma trafieniami w 69. i 76. minucie. Jednobramkowe prowadzenie dowieźli do końca i mogli cieszyć się z kompletu punktów.

– Przy odrobinie szczęścia w meczu inauguracyjnym rundę wiosenną można było zdobyć punkty – uważa trener Jarosław Rachubiński, który zimą zastąpił na ławce trenerskiej Piotra Gawlika. – W drugiej połowie zespół gości przeważał, my mieliśmy bardzo groźne kontry. Niestety to przeciwnicy zdobyli w całym meczu o jedną bramkę więcej.

Pelikan II Łowicz – LKS Kwiatkowice 1:2 (1:0)
Michał Fabijański 7 – Michał Bogdan 69, Dominik Woźniak 76

Pelikan II: Wlazłowski – Konikowski (46 Siekiera), Rutkowski Krystian, Wudkiewicz, Wnuk – Kochanek (70 Balik), Matyjas (77 Wójcik), Dudkiewicz (76 Owczuk), Haczykowski (77 Doroba) – Fabijański, Kruk.

Już w następnej kolejce rezerwy Pelikana czekał trudny mecz na wyjeździe. 24 marca łowiczanie zmierzyli się z liderem naszej grupy. W starciu z RKS Radomsko przyjezdni dostali lekcję futbolu, doznając dotkliwej porażki 0:7.

– Na boisku było widać, który zespół walczy o awans do wyższej ligi, a który stara się utrzymać w czwartej lidze. Zbyt szybko stracone bramki doprowadziły do porażki w takich rozmiarach – ocenił trener Rachubiński.

RKS Radomsko – Pelikan II Łowicz 7:0 (3:0)
Bartosz Bujalski 6 i 61, Paweł Baraniak 28, Adrian Pluta 32, Adrian Jura 49, Łukasz Gloc 55, Krystian Wojtczak 78

Pelikan II: Zimny (68 Rutkowski Andrzej) – Konikowski, Rutkowski Krystian, Wudkiewicz, Wnuk – Papuga (80 Owczuk), Matyjas (46 Siekiera), Dudkiewicz (65 Wójcik), Jóźwiak (46 Kochanek) – Haczykowski (46 Kruk), Musialik.

W najbliższą niedzielę (31 marca) biało-zieloni podejmą na stadionie im. 10 Pułku Piechoty przy ul. Jana Pawła II 3 Orkana Buczek. Początek o godzinie 17.

Fot. Jacek Paszewski / radomsko24.pl