Skromna wygrana rezerw Pelikana

Pelikan II Łowicz pokonał Orkana Buczek 1:0 (1:0) w spotkaniu przedostatniej kolejki grupy łódzkiej IV ligi. Autorem zwycięskiej bramki był Maciej Balik.

Spotkanie odbyło się w sobotę (9 czerwca) na stadionie OSiR nr 1 w Łowiczu. Biało-zieloni pożegnali się z łowicką publicznością skromną wygraną. Pelikan II na zakończenie sezonu zagra jutro (12 czerwca) na wyjeździe z KS Kutno.

– Pierwsza połowa była niezła w naszym wykonaniu. Bramkę zdobył Maciej Balik po podaniu Jana Haczykowskiego. Stworzyliśmy jeszcze kilka fajnych okazji do zdobycia bramek, ale niestety nie udało nam się ich wykorzystać. W drugiej połowie do 60. minuty gra toczyła się pod nasze dyktando. Potem druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Tomka Wudkiewicza zmieniła trochę obraz gry. Zawodnicy z Buczka osiągnęli delikatną przewagę i też mieli swoje sytuacje. Bardzo dobrze bronił jednak Oktawian Zimny i na szczęście dowieźliśmy do końca jednobramkowe prowadzenie- ocenił Robert Wilk, który pod nieobecność Piotra Gawlika poprowadził drugi zespół Pelikana.

W przedostatnim meczu sezonu szansę na zaprezentowanie się na czwartoligowych boiskach dostało kilku juniorów starszych Pelikana. – Myślę, że to dobry kierunek i trzeba im dawać szansę, żeby pokazywali się w kolejnych meczach – uważa Wilk.

Pelikan II Łowicz – Orkan Buczek 1:0 (1:0)
Maciej Balik 9

Pelikan II: Zimny – Wudkiewicz, D. Nasalski (62 Sekuła), Górowski, Guzek (58 Bogusz), Perizhok, Kochanek (Panek), Haczykowski, Świdrowski (86 Konikowski), Balik (66 Janik), Musialik (85 Zimowski).
Czerwona kartka: Wudkiewicz w 65. minucie (za dwie żółte).