Skromna wygrana rezerw Pelikana

Pelikan II Łowicz pokonał Pilicę Przedbórz 2:1 w meczu 21. kolejki grupy łódzkiej IV ligi. Bramki dla biało-zielonych zdobyli Michał Fabijański i Michał Świdrowski.

Spotkanie odbyło się wczoraj (8 kwietnia) na stadionie OSiR nr 1 w Łowiczu. Rezerwy łowickiego Pelikana podejmowały walczącą o utrzymanie Pilicę Przedbórz.

– Spodziewaliśmy się bardzo trudnego spotkania i takie było. Goście byli bardzo zdeterminowani, przez pierwsze dwa kwadranse przewyższali nas walecznością oraz ambicją, nam natomiast nic nie wychodziło – relacjonuje grający trener Piotr Gawlik.

Łowiczanie wyszli na prowadzenie w 36. minucie, a autorem bramki był Michał Fabijański. Goście wyrównali niedługo po przerwie. – W końcówce pierwszej i na początku drugiej połowy mecz się wyrównał. Dopiero od około 60 minuty wskoczyliśmy na właściwe obroty i potrafiliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść – cieszy się szkoleniowiec drugiego zespołu „Ptaków”.

Gola na wagę trzech punktów zdobył Michał Świdrowski w 79. minucie.

W następnej kolejce rezerwy Pelikana udadzą się do Zelowa, gdzie zmierzą się z miejscowym Włókniarzem. Rywale zajmują obecnie czwarte miejsce.

Pelikan II Łowicz – Pilica Przedbórz 2:1 (1:0)
Michał Fabijański 36, Michał Świdrowski 79 – 47

Pelikan: Orzeł – Krzeszewski (83 Janik), Górowski, Woliński, Gawlik (82 Panek), Perizhok, Rutkowski (60 P. Nasalski), Kochanek (60 Haczykowski), Fabijański, Świdrowski, Balik (60 Rześny).