Trzech nowych piłkarzy z umowami

Dawid Kieplin, Damian Szczepański i Kamil Nowicki to nowi piłkarze Pelikana Łowicz. Zawodnicy wzmocnią linię pomocy naszej drużyny.

 

 

 

 

 

Dawid Kieplin jest wychowankiem Wisły Nowy Duninów. Grał w juniorskich zespołach Wisły Płock, a następnie w drugim zespole „Nafciarzy”. Wiosną 2017 roku z czwartoligowych rezerw trafił do pierwszej drużyny Wisły występującej w Lotto Ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał dwa mecze. 21-latek poprzedni sezon rozpoczynał w pierwszoligowej Pogoni Siedlce, a ostatnie pół roku spędził w Lechii Tomaszów Mazowiecki. Pomocnik podpisał z klubem ze Starzyńskiego roczną umowę.

22-letni Damian Szczepański przygodę z piłką zaczął w Mazowszu Słupno. Później grał w juniorskich zespołach Mazowsza Płock i Legii Warszawa, a także w płockiej Wiśle, Legionovii Legionowo, Błękitnych Raciąż i Sokole Ostróda. W ostatniej rundzie występował w Wiśle II Płock, z którą wywalczył wicemistrzostwo grupy mazowieckiej IV ligi.

Również z rezerw ekipy „Nafciarzy” do Pelikana przeszedł młodzieżowiec Kamil Nowicki. 20-latek, podobnie jak Kieplin, pierwsze kroki w futbolu stawiał w Wiśle Nowy Duninów. Później, nieprzerwanie od 2011 roku, reprezentował barwy jej imienniczki z Płocka, najpierw w juniorach, a później w drużynach seniorów.

Przypomnijmy, że w letnim okienku transferowym Pelikan pozyskał wcześniej Michała Żółtowskiego, Mateusza Wlazłowskiego i Sebastiana Czapę.