Trzech zawodników odchodzi z Pelikana

Zarząd klubu Pelikan Łowicz rozwiązał za porozumieniem stron kontrakty z trzema zawodnikami.

Z końcem roku piłkarzami łowickiego trzecioligowca przestaną być Sebastian Czapa, Michał Dobkowski i Stanisław Ławcewicz-Musialik. – Kontrakty z zawodnikami zostały rozwiązane za porozumieniem stron – informuje Robert Wilk, wiceprezes ds. sportowych Pelikana.

Wszyscy trzej zawodnicy dołączyli do drużyny „Ptaków” przed sezonem. Poprzednio występowali w trzecioligowej Victorii Sulejówek, skąd latem do Łowicza trafił również trener Łukasz Chmielewski.

Jesienią Czapa wystąpił w 16 spotkaniach ligowych Pelikana, w których zdobył dwie bramki. Dobkowski zagrał w 15 meczach i strzelił jednego gola. Najmniej minut w barwach łowickiej drużyny zanotował Ławcewicz-Musialik, który co prawda wystąpił w 16 pojedynkach, ale najczęściej wchodził na plac gry z ławki rezerwowych.

Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu dostał Bartosz Bujalski.

Po rundzie jesiennej Pelikan zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli grupy pierwszej III ligi z dorobkiem 23 punktów. Łowiczanie tracą do lidera Sokoła Aleksandrów Łódzki 18 punktów oraz mają osiem „oczek” przewagi nad zagrożoną spadkiem szesnastą Victorią Sulejówek.