Ważne zwycięstwo Pelikana na trudnym terenie

Świetne wieści z Sulejówka, gdzie Pelikan Łowicz pokonał miejscową Victorię 3:0 (2:0) w meczu 27. kolejki III ligi.

Po serii trzech spotkań bez zwycięstwa łowiczanie wreszcie sięgnęli po całą pulę. Sztuka ta udała się na trudnym terenie, w pojedynku z wyżej notowanym rywalem. Warto przypomnieć, że beniaminek z Sulejówka na inaugurację sezonu potrafił sprawić nie lada niespodziankę i pokonać u siebie Widzew 2:1.

Sobotni (5 maja) mecz świetnie ułożył się dla zespołu Marcina Płuski. Już w 2. minucie wynik spotkania otworzył Piotr Gawlik. Doświadczony obrońca i trener drugiego zespołu „Ptaków” z pierwszą drużyną do Sulejówka w zastępstwie za kontuzjowanego Bartosza Broniarka. Popularny „Kaziu” skierował piłkę do siatki głową po rzucie rożnym.

W 23. minucie biało-zieloni prowadzili już 2:0 po bramce Roberta Kowalczyka. Najskuteczniejszy zawodnik Pelikana popędził z futbolówką w pole karne Victorii, gdzie został sfaulowany. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i już chwilę później mógł cieszyć się z trzynastego gola w sezonie.

Rywali w ostatniej akcji meczu dobił rezerwowy Michał Świdrowski. Napastnik Pelikana II po dobrych występach na czwartoligowych boiskach pojawił w drużynie gości na ostatnie minuty sobotniego pojedynku. Pokonał bramkarza miejscowych strzałem w długi róg.

– Victoria miała swoje okazje, ale w bramce bardzo dobrze spisywał się Klaudiusz Kurek – dodaje Andrzej Miziołek, kierownik łowickiej drużyny. To najwyższe wyjazdowe zwycięstwo Pelikana w tym sezonie.

W następnej kolejce łowiczanie podejmą u siebie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz odbędzie się 13 maja (niedziela) o tradycyjnej porze, czyli 11:15.

Victoria Sulejówek – Pelikan Łowicz 0:3 (0:2)
Piotr Gawlik 2, Robert Kowalczyk 23 (rzut karny), Michał Świdrowski 90+3

Pelikan: Klaudiusz Kurek – Krystian Mycka, Piotr Gawlik, Grzegorz Wawrzyński – Kamil Kuczak, Daniel Bończak, Jakub Bistuła (70 Maciej Balik), Princewill Okachi, Rafał Parobczyk (86 Tomasz Dąbrowski) – Bartosz Bujalski, Robert Kowalczyk (90 Michał Świdrowski).
Żółte kartki: Krystian Mycka, Kamil Kuczak, Maciej Balik, Tomasz Dąbrowski.