Wracamy na właściwe tory!

Po dwóch porażkach z rzędu Pelikan odnosi dwa zwycięstwa. Tydzień temu biało-zieloni pokonali na wyjeździe Broń Radom, a dzisiaj przed własną publicznością wygrali ze stołeczną Polonią 1-0.

Drużyna łowickiego Pelikana pokonała  Polonię Warszawa 1-0, dzięki temu zwycięstwu biało-zieloni wskoczyli na 7 miejsce w tabeli. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Piotr Piekarski. Było to już 6 trafienie pomocnika ptaków w tym sezonie. 
Faulowany w polu karnym był Maciej Wyszogrodzki. 

– Drugi mecz z rzędu wygrany, na zero z tyłu z czego też bardzo się cieszymy. To bardzo ważne trzy punkty, bardzo ważne zwycięstwo. Byliśmy zaangażowani, zorganizowani, skoncentrowani, była dyscyplina taktyczna. Wszystko nad czym pracujemy w ostatnich dniach było przeprowadzone dzisiaj na boisku. Mieliśmy jeszcze parę ładnych sytuacji przejścia z obrony do ataku, szkoda, że nie wykorzystaliśmy tego, ale mam nadzieję, że zostanie to przełożone na sobotę, że chłopaki zostawili to na mecz z Ursusem – skomentował trener Dremliuk.

KS Pelikan Łowicz – Polonia Warszawa SA 1:0 (1:0); br.: Piotr Piekarski (9 karny).
Pelikan: Maciej Humerski – Kacper Kaczorowski, Grzegorz Wawrzyński, Krystian Mycka, Damian Kozieł – Piotr Piekarski, Patryk Pomianowski – Dawid Kieplin (67 Dominik Głowiński), Filip Kowalczyk, Maciej Wyszogrodzki – Krystian Białas.
Sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn). Żółta kartka: Grzegorz Wojdyga, Krystian Pieczara i Arkadiusz Zajączkowski – wszyscy Polonia.

fot. Paweł A. Doliński