Wracamy na zwycięskie tory

W meczu 16 kolejki III Ligi Łowicki Pelikan pokonał na własnym boisku Błoniankę Błonie 1:0 (1:0). Bramkę dla Pelikana zdobył wychowanek naszego klubu Patryk Pomianowski. Dla popularnego Pomiana jest to pierwsza bramka po powrocie do rodzimego miasta. 
Mecz z Błonianką był kolejnym meczem, w którym w pierwszym składzie Pelikana wyszło aż 7 reprezentantów naszego powiatu. 

Widać, że chłopaki nie doszli jeszcze do siebie po meczu ze stołeczną Polonią. Bardzo dużo zdrowia zostawili w tym meczu i dlatego dzisiaj fizycznie słabo to wyglądało. Zmęczenie pozostało jeszcze w nogach. Ale najważniejsze są dla nas zdobyte punkty. Pomianowski wziął na siebie odpowiedzialność, strzelił bramkę, bo jak nie idzie zespołowi, to ktoś musi wziąć ciężar na siebie. Fajnie, że tak się  stało, że wygraliśmy cenne punkty. Pozostajemy wysoko w tabeli, po pewnym czasie  zapomina się jak zostały zdobyte, a punkty zostają. Czasami trzeba wygrać i tak mecz. Dziękuję mocno chłopakom, wielkie brawa, bo to był dla nich bardzo ciężki mecz. Powinniśmy jako sztab, jako trener i jako kibice to docenić – skomentował Mykola Dremluk, trener KS Pelikan Łowicz. 

KS Pelikan Łowicz – KS Błonianka Błonie  1:0 (1:0); br.: Patryk Pomianowski (34).
Pelikan: Patryk Orzeł – Krystian Mycka, Piotr Tkacz, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski – Filip Kowalczyk (46 Dawid Kieplin), Kuba Wardzyński, Patryk Pomianowski, Maciej Wyszogrodzki – Piotr Piekarski, Krystian Białas (66 Kuba Jóźwiak).

fot. Radosław Domińczak