Wyjazdowa porażka Pelikana w przedostatnim meczu sezonu

Pelikan Łowicz przegrał dziś (9 czerwca) na wyjeździe z Olimpią Zambrów 1:3 (1:1) w przedostatnim meczu sezonu w grupie pierwszej III ligi.

Biało-zieloni pożegnają się z łowicką publicznością za tydzień. Ich rywalem będzie Huragan Morąg.

– Gratuluję zwycięstwa gospodarzom, to na pewno zasłużone zwycięstwo i co do tego nie mamy cienia wątpliwości. Dzisiaj byliśmy przede wszystkim za mało agresywni, graliśmy za daleko od przeciwnika. No i przede wszystkim proste błędy. Bramki, które straciliśmy, praktycznie nie zdarzają się na czwartoligowych boiskach. Nam się przytrafiły błędy indywidualne, przez co przegraliśmy spotkanie. Na pewno gospodarze stworzyli sobie kilka ciekawszych sytuacji, po których nie wpadły bramki. Przy 1:1 mieliśmy dwie sytuacje, poprzeczkę i stały fragment, po którym mogliśmy ze słabego meczu w naszym wykonaniu wywieźć z Zambrowa punkty – ocenił spotkanie na konferencji pomeczowej Piotr Gawlik, trener Pelikana.

Olimpia Zambrów – Pelikan Łowicz 3:1 (1:1)
Kamil Zalewski 33, Michał Kuczałek 82, Patryk Malinowski 86 – Kamil Kuczak 36

Pelikan: Patryk Orzeł – Eryk Woliński (46 Daniel Bończak), Bartosz Broniarek, Grzegorz Wawrzyński, Michał Adamczyk – Krystian Mycka (46 Rafał Parobczyk), Princewill Okachi (68 Bartosz Bujalski), Daniel Dybiec, Kamil Kuczak – Michał Wrzesiński, Jakub Bistuła (87 Kacper Rześny).

Fot. Zbigniew Dowlaszewicz