Wyjazdowa porażka z Lechią

W meczu 22 kolejki III Ligi KS Pelikan uległ na wyjeździe 3:2 (2:2) Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Gospodarze walczyli do końca i w końcówce meczu przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Był to dobry mecz i z jednej i z drugiej strony jeśli chodzi o tempo, jeśli chodzi o umiejętności, jeśli chodzi o stwarzane sytuacje. Żałujemy, że przegrywamy, ale przegraliśmy w 90. minucie, w moim odczuciu ze względu na brak odpowiedzialności. Chcemy się w tej lidze utrzymać i jeśli jako zespół chcemy się utrzymać, to punkt z takiego terenu jak Tomaszów, musimy zabierać. Musimy go wyszarpać, tak jak szarpaliśmy do 88. minuty, tak mamy go wyszarpać w 89-90. minucie. Zabrać punkt i jechać do domu, i myśleć o następnym meczu. W momencie, kiedy wydawało się, że my jesteśmy tej bramki bliżsi, dostaliśmy bramkę na 3:2. Ale jeszcze raz powiem – chłopcy zostawili dużo zdrowia, zagrali dobry mecz, ale za dobre mecze się punktów nie daje. My musimy punkty wyrywać. Dzisiaj zabrakło nam odpowiedzialności. Nie mają prawa nam się takie punkty wymykać spod kontroli. – opowiedział Paweł Jakóbiak, trener KS Pelikan Łowicz.

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki SA – KS Pelikan Łowicz 3:2 (2:2); br.: Michał Drabik 2 (41 i 89) i Miłosz Turewicz (45+1) – Jakub Pawlicki (26) i Szymon Sołtysiński (33 karny).
Pelikan: Patryk Orzeł – Jakub Pawlicki (56 Tomasz Kolus), Kacper Czajkowski, Przemysław Dwórzyński, Artur Stawikowski – Jakub Tabor (75 Radosław Kuciński), Krystian Mycka – Adrian Olpiński (62 Robert Ziółkowski), Kamil Łojszczyk (75 Adrian Marcioch), Kacper Falkowski (55 Igor Tomaszewski) – Szymon Sołtysiński.