Wymęczone zwycięstwo nad Sokołem Ostróda

Pelikan Łowicz pokonał Sokoła Ostróda 2:1 (1:0) w meczu 30. kolejki grupy pierwszej III ligi. Bramki dla biało-zielonych zdobyli Robert Kowalczyk i Damian Szczepański.

Po serii trzech ligowych porażek i pucharowej przegranej z Lechią Tomaszów Mazowiecki nastroje w łowickiej szatni nie były najlepsze. Tym bardziej, że przewaga biało-zielonych nad strefą spadkową wynosiła już tylko sześć punktów.

W niedzielnym pojedynku przy ul. Starzyńskiego łowiczanie od początku dominowali. Przewagę „Ptaków” udokumentował Robert Kowalczyk, który w 7. minucie otworzył wynik meczu. Dla niespełna 30-letniego napastnika był to pierwszy gol w tym sezonie.

Po udanym początku biało-zieloni spoczęli nieco na laurach. Tuż po przerwie goście wyrównali dzięki trafieniu Dawida Pietkiewicza, który wykorzystał błąd Patryka Orła. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Szczepański. Najskuteczniejszy zawodnik Pelikana oddał niezbyt mocny strzał z około 14 metrów. Miejscowi dowieźli jednobramkowe zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.

Pelikan Łowicz – Sokół Ostróda 2:1 (1:0)
Robert Kowalczyk 7, Damian Szczepański 65 – Dawid Pietkiewicz 48

Pelikan Łowicz: Patryk Orzeł – Damian Kozieł, Bartosz Broniarek, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski – Krystian Mycka (65 Krystian Stolarczyk), Maciej Kaczorowski – Dawid Kieplin (53 Kamil Nowicki), Sebastian Czapa (65 Filip Bućko), Michał Wrzesiński (53 Damian Szczepański) – Robert Kowalczyk.

Sokół Ostróda: Michał Bartkowiak – Maciej Mikołajczyk, Wojciech Wenglorz, Marcin Paczkowski, Dominik Wasiak, Andrzej Łyszyk, Michał Stryjewski (55 Hubert Otręba), Dawid Pietkiewicz, Kacper Wojciechowski, Piotr Ziółkowski, Filip Wojewoda.

Żółta kartka: Dawid Pietkiewicz (Sokół).

Sędzia: Mateusz Skrzypko (Białystok).