Wysoka porażka rezerw w derbach regionu

Zawodnicy czwartoligowych rezerw Pelikana Łowicz przegrali na własnym boisku z Unią Skierniewice 0:4 w meczu 25. kolejki łódzkiej grupy IV ligi.

Faworytem niedzielnego (29 kwietnia) spotkania przy ul. Starzyńskiego była skierniewicka Unia. Zespół prowadzony przez trenera Rafała Smalca jest głównym kandydatem do awansu do III ligi. Po 24. kolejkach unici zajmowali pierwsze miejsce w czwartoligowej tabeli.

– Spotkanie ułożyło się nam tragicznie. Po 20 minutach gry przegrywaliśmy 0:3, w pierwszej połowie lider ze Skierniewic całkowicie nas zdominował i nie pozostawił złudzeń kto jest lepszą drużyną w tym spotkaniu – relacjonuje Piotr Gawlik, grający trener Pelikana II. Unia już w 4. minucie objęła prowadzenie. Bramkę głową zdobył Konrad Kowalczyk, dobrze znany łowickim kibicom były zawodnik „Ptaków”.

Autorem kolejnych dwóch bramek był Patryk Bojańczyk, który w swoim piłkarskim CV również ma występy w barwach trzecioligowego Pelikana. Napastnik Unii trafił do siatki najpierw w 19. minucie, uderzając w długi róg bramki strzeżonej przez Patryka Orła. Już minutę później „Bojan” cieszył się z drugiej bramki.

Po zmianie stron goście nadal byli przeważającą drużyną. W 55. minucie golkiper biało-zielonych w sytuacji sam na sam odbił uderzenie rywala, ale niespełna 10 minut później po raz czwarty wyjmował piłkę z siatki. Na listę strzelców wpisał się rezerwowy Kamil Sabiłło.

– Po przerwie po korektach w składzie i ustawieniu nasza gra wyglądała trochę lepiej, lecz to było za mało nawet na to żeby strzelić chociaż jedną bramkę. Spotkanie to pokazało jak dużo brakuje nam do pierwszego zespołu w tabeli, który walczy o grę w III lidze.

Łowiczanie w następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z LKS Kwiatkowice. Mecz odbędzie się 2 maja. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 17.

Pelikan II Łowicz – Unia Skierniewice 0:4 (0:3)
Konrad Kowalczyk 4, Patryk Bojańczyk 19 i 20, Kamil Sabiłło 64

Pelikan: Orzeł – Perizhok, D. Nasalski, Gawlik, Fabijański, P. Nasalski (46 Panek), Rześny, Kochanek (46 Musialik), Świdrowski, Balik (70 Haczykowski), Bistuła.
Unia: Jaroszko – Czaplarski, Wojciechowski (76 Gutkowski), Wyszogrodzki, Łojszczyk, Kowalczyk, Pomianowski (70 Nierobisz), Jakóbiak (67 Dąbrowski), Kolus (67 Ambroziński), Budka (76 Kozieł), Bojańczyk (58 Sabiłło).
Żółte kartki: Dorian Nasalski, Jan Haczykowski (Pelikan) oraz Konrad Kowalczyk, Maciej Wyszogrodzki (Unia).
Sędzia: Albert Różycki (ŁZPN).