Zapraszamy na mecz z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie

W 19. kolejce trzeciej ligi piłkarze Pelikana Łowicz zmierzą się z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę (18 marca) na stadionie OSiR nr 1 w Łowiczu.

Zespół z Nowego Miasta Lubawskiego w poprzednim sezonie wywalczył mistrzostwo w pierwszej grupie trzeciej ligi. Finishparkiet nie otrzymał jednak licencji na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. Skorzystał z tego wicemistrz, czyli ŁKS Łódź, który awansował do drugiej ligi.

Po 18. kolejkach sezonu 2017/2018 nowomiejska drużyna zajmuje szóste miejsce w tabeli trzeciej ligi. W pierwszym wiosennym spotkaniu ekipa Drwęcy bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z GKS Wikielec, najsłabszą drużyną w stawce.

Trenerem zespołu rywali od lipca ubiegłego roku jest Piotr Zajączkowski, który w poprzednim sezonie zasiadał na ławce trenerskiej Pelikana. Szkoleniowiec gości śledził na żywo poczynania biało-zielonych w spotkaniu z MKS Ełk.

Mimo nie najlepszych prognoz pogody pojedynek Pelikana z Finishparkietem ma odbyć się w najbliższą niedzielę (18 marca) na sztucznej murawie stadionu OSiR nr 1. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 11:15.