Zaproszenie na derbowy mecz rezerw Pelikana z Unią

Już jutro (29 kwietnia) piłkarze czwartoligowych rezerw Pelikana Łowicz podejmą na własnym stadionie Unię Skierniewice. Początek derbowego pojedynku o godzinie 17.

Spotkanie odbędzie się w ramach 25. kolejki grupy łódzkiej IV ligi. Przed laty starcia trzecioligowych zespołów z Łowicza i Skierniewic elektryzowały fanów futbolu z obu miast. Obecnie na czwartoligowym froncie rezerwy Pelikana rywalizują z pierwszą drużyną Unii.

Faworytem derbów regionu będą goście. W szeregach unitów występuje kilku byłych graczy łowickiego zespołu: zaczynający w Łowiczu przygodę z piłką Maciej Wyszogrodzki i Patryk Pomianowski, a także Konrad Kowalczyk, Szymon Kiwała i Patryk Bojańczyk.

Jesienią Unia wygrała przy Pomologicznej 3:0. Ekipa ze Skierniewic jest liderem tabeli. Ma 60 punktów, tyle samo co drugi Ner Poddębice, ale unici rozegrali dwa mecze mniej. Łowiczanie zajmują aktualnie jedenaste miejsce i mają na koncie 32 punkty.

W ostatniej kolejce biało-zieloni przegrali na wyjeździe z Omegą Kleszczów 1:3, a Unia odniosła skromne, jednobramkowe zwycięstwo nad Orkanem Buczek (1:0).

Serdecznie zachęcamy wszystkich kibiców piłki nożnej na niedzielny mecz, który odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Starzyńskiego 6/8. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 17. Bilety w cenie 5 złotych.

Przypomnijmy, że w niedzielę prestiżowy pojedynek czeka też graczy pierwszego zespołu. Drużyna Marcina Płuski zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem Lechią Tomaszów Mazowiecki.