Zaproszenie na mecz Pucharu Polski

Piłkarze trzecioligowego Pelikana Łowicz podejmą jutro (11 kwietnia) Lechię Tomaszów Mazowiecki w ćwierćfinale Regionalnego Pucharu Polski.

Oba zespoły świetnie znają się z trzecioligowych boisk. Trenerem Lechii jest dobrze znany w Łowiczu Bogdan Jóźwiak, były piłkarz, a później trener biało-zielonych.

W tym sezonie zespół Marcina Płuski potrafił już zatrzymać ekipę z Tomaszowa Mazowieckiego. W meczu 8. kolejki III ligi łowiczanie pokonali lechitów aż 4:1. Gole dla Pelikana zdobyli Jakub Bistuła, Taras Jaworskyj, Daniel Bończak i Mateusz Kasprzyk.

Lechia po 22. kolejkach zajmuje trzecie miejsce w grupie pierwszej III ligi. Ma tyle samo punktów (42), co drugi Sokół Aleksandrów Łódzki, ale o jeden mecz mniej rozegrany od liderującego Widzewa Łódź. Pelikan z 32 punktami na koncie plasuje się na ósmej pozycji.

Obie jedenastki zmierzą się w ćwierćfinale Regionalnego Pucharu Polski już jutro (11 kwietnia) w Łowiczu. Podopieczni Marcina Płuski po występach w roli gospodarza na obiektach łowickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wracają na swoje boisko przy ul. Starzyńskiego.

Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie miejskim w Łowiczu o godzinie 17. Bilety w cenie 10 złotych.

Zwycięzca pojedynku zmierzy się 9 maja w półfinale z Wartą Sieradz. Finał rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim zaplanowano 23 czerwca w Piotrkowie Trybunalskim. Najlepszy zespół zgarnie 30 tys. zł.